reklama

Garwolin włączył się w protest branży weselnej [wideo]

Opublikowano: 03 luty 2021, 15:13 Kategoria Aktualności
protest branży weselnejgarwolinkoronawirusgrzegorz woźniak
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kilkanaście osób wzięło udział w proteście branży weselnej w Garwolinie, dołączając się do ogólnopolskiej akcji sprzeciwiającej się obowiązującemu od października 2020 roku zakazowi organizacji imprez okolicznościowych.

- Jesteśmy przeciwni podziałowi Polaków na przedsiębiorców i pracowników, na branże dotknięte lockdownem i te, które jeszcze nie cierpią od obostrzeń. Najbardziej istotną sprawą jest zrozumienie faktu, że te podziały są sztuczne ? mówił dzisiaj przed biurem posła Grzegorza Woźniaka Piotr Zalasiński, organizator protestu.

Znany jako DJ Refresh odczytał list branży weselnej, w którym wskazuje, że problem braku możliwości organizacji imprez dotyczy 2-3 mln osób. To nie tylko zespoły muzyczne, fotografowie czy kamerzyści, ale również m.in. kosmetyczki, floryści, dekoratorzy, animatorzy czy jubilerzy. - Jesteśmy ludźmi, którzy przez 5-8 miesięcy w roku zarabiają na całe 12. Jesteśmy też ludźmi, którzy z dnia na dzień nie otworzą działalności i nie zaproszą klientów do środka, tak jak sklepy w centrach handlowych. W naszej działalności liczy się czas, ponieważ przyjęcia są organizowane z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jeśli teraz nie ogłosimy planu na najbliższy rok, to wcześniej wspomniane 2-3 miliony osób nie będzie zasilało budżetu państwa swoimi podatkami. Zamkniemy firmy, stracimy miejsca pracy. Dołączymy do grona osób bezrobotnych i z konieczności wyciągniemy rękę po zasiłki doprowadzając do załamania systemu. Tarcze finansowe? Kiedy ktoś głoduje, na nic nie zdaje się zaproponowany mu łyk wody ? czytamy w liście otwartym.

reklama


Jak przekonywał Piotr Zalasiński, w ostatnim sezonie osoby z branży weselnej miały 70-80% mniej zleceń. W poniedziałek organizatorzy garwolińskiego protestu złożą w biurze posła Grzegorza Woźniaka petycję. ? Chcemy prosić posła o pomoc i wstawienie się za nami ? zaznaczali podczas dzisiejszej akcji. Mimo niskiej frekwencji, uczestnicy przekonują, że będą walczyć dalej o swoje. Wśród postulatów do rządu branży weselnej są m.in. przedstawienie rzetelnych badań argumentujących zamknięcie branży 26 października ubiegłego roku czy opracowanie planu przywrócenia imprez okolicznościowych.

Protest miał charakter pokojowy. 

red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama