reklama

Miasto wybrało dostawcę systemu płatnego parkowania

Opublikowano: 01 luty 2021, 16:15 Kategoria Aktualności
garwolinstrefa płatnego parkowaniaparkingi
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Firma DEJW Dawid Biernat będzie dostawcą systemu obsługi płatnego parkowania w Garwolinie. Przedsiębiorstwo z Łososiny Górnej (woj. małopolskie) ma 60 dni na uruchomienie biura oraz rozpoczęcie pobierania opłat w Garwolinie.

W ogłoszonym postępowaniu obejmującym zorganizowanie, wdrożenie i prowadzenie obsługi płatnych, niestrzeżonych parkingów na terenie miasta Garwolina najkorzystniejszą ofertę złożyła firma P.P.H.U. DEJW Dawid Biernat z Łososiny Górnej.

W piątek została podpisana umowa, która będzie obowiązywała do 2023 roku. ?Firma ma teraz 60 dni na wyposażenie stref w 12 parkomatów, zorganizowanie ich funkcjonowania, zatrudnienie pracowników do obsługi i kontroli pobierania biletów parkingowych, jak również do zorganizowania biura obsługi strefy płatnego parkowania. W parkomatach będzie możliwość zapłaty monetami, kartami bankomatowymi PayPass, PayWave oraz przez aplikację mobilną? ? informuje burmistrz Marzena Świeczak za pośrednictwem facebooka.

reklama


Przypomnijmy, że w budżecie miasta na 2021 rok nie zaplanowano pieniędzy na utrzymanie płatnych parkingów. Od miesiąca za parkowanie w mieście jest bezpłatne. Na zmianie sposobu pobierania opłat (strefy płatnego parkowania pozostają bez zmian) magistrat nie będzie stratny, ale też nie zarobi wiele. Od każdego tysiąca złotych pobranego przez parkomaty, magistrat będzie płacił prowizję firmie zarządzającej.

łk

fot. M. Świeczak


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama