reklama

380 tys. zł na funduszu sołecki w gm. Miastków Kościelny

Opublikowano: 21 styczeń 2021, 08:47 Kategoria Aktualności
sołecki funduszmiastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 378 tys. zł z tegorocznego budżetu gminy Miastków Kościelny zostało wydzielone na fundusz sołecki. O tym, jakie zadanie będą realizowane w poszczególnych wsiach zdecydowali mieszkańcy.

Budżet na 2021 rok w gminie Miastków Kościelny jest kolejnym, który zakłada inwestycje z funduszu sołeckiego. ? Środki mieszkańcy przeznaczają głównie na świetlice wiejskie ? ich wyposażenie, remonty czy zagospodarowanie terenu wokół. W kilku sołectwach fundusz sołecki zostanie wydatkowany na wymianę oświetlenia czy utwardzanie poboczy - mówi wójt gminy Jerzy Jaroń.

Jak dodaje, taki sposób dzielenia części budżetu sprawdza się od lat. - Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze są wydawane na najbardziej potrzebne przedsięwzięcia. Fundusz sołecki daje mieszkańcom realny wpływ na decyzje o nowych zadaniach. Przez władze gminy jak i mieszkańców takie rozwiązanie jest dobrze postrzegane ? dodaje.

reklama


Rozbudowę świetlic w swoich miejscowościach zaplanowano w Zwoli Poduchownej i Zgórzu. Ciekawe zadanie realizowane będzie w Przykorach, gdzie powstanie ogród zimowy przy świetlicy wiejskiej. Remonty strażnic i świetlic zapisano w Kujawach. W Brzegach, Woli Miastkowskiej i Zabruzdach zostanie zakupione wyposażenie świetlicy. Podłączenie ogrzewania do świetlic zaplanowano w Glinkach, Oziemkówce i Ryczyskach. Sołectwo Zasiadały przeznaczyło pieniądze m.in. na zakup siłowni zewnętrznej i garażu blaszanego. Z kolei w Kruszówce zagospodarowany będzie teren wokół świetlicy. Do naprawy dróg dorzuciły się sołectwa Zwola i Zabruzdy Kolonia.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama