reklama

?Mów o tym głośno!? ? rusza kolejna kampania Avon Kontra Przemoc

Opublikowano: 25 listopad 2020, 09:05 Kategoria Aktualności
AVONavon kontra przemoc
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Avon we współpracy z Fundacją Feminoteka rozpoczął kampanię ?Mów o tym głośno!?. Ma ona zwrócić uwagę na różne formy przemocy wobec kobiet, a także związane z tym problemem szkodliwe przekonania panujące w społeczeństwie. Avon będzie również chronić swoich pracowników, którzy napotkają w swoim życiu podobne sytuacje.

W dniach 25 listopada ? 10 grudnia trwa międzynarodowa coroczna kampania 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Z tej okazji Avon we współpracy z Fundacją Feminoteka rozpoczął kampanię ?Mów o tym głośno!?. Jej celem jest ukazanie różnych form tego zjawiska oraz szkodliwych przekonań panujących w społeczeństwie na ten temat.

- Ogromnym problemem jest poprawne definiowanie przemocy. Choć wydaje się, że wszyscy znamy to zjawisko, jednak różnego rodzaju przekonania zakorzenione w społeczeństwie sprawiają, że często wolimy go nie dostrzegać lub staje się ono powodem do wstydu. Przede wszystkim warto obalić najważniejszy mit ? przemoc to nie tylko agresja fizyczna ? mówi Joanna Piotrowska, prezeska Fundacji Feminoteka, która prowadzi między innymi infolinię wspierającą kobiety w trudnej sytuacji.

reklama


 W ramach współpracy pomiędzy Avon a Fundacją Feminoteka rok temu został uruchomiony Avon Alert ? pierwsza polska przeciwprzemocowa aplikacja na urządzenia mobilne. Bardzo szybko okazała się ona skutecznym narzędziem do niesienia pomocy kobietom doświadczającym przemocy, szczególnie w okresie izolacji z powodu pandemii. W tym roku Avon rozszerzył platformę edukacyjną dostępną w aplikacji. Użytkownicy mają dostęp do większej liczby materiałów, w tym także poradników postępowania w trakcie kwarantanny domowej. W Avon Alert można znaleźć specjalną mapę miejsc oferujących wsparcie kobietom doświadczającym przemocy. Taka możliwość jest szczególnie ważna dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do ośrodków pomocy może być ograniczony.

Avon wprowadził też rozwiązania dla pracowników, którzy napotkają w swoim życiu podobne, trudne sytuacje. Będą oni mogli uzyskać wsparcie za pośrednictwem wprowadzonego w firmie Protokołu ds. Przemocy. - W Avon wierzymy, że naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i wspieranie ich w trudnych sytuacjach. Jedną z nich jest zjawisko przemocy, które w szczególny sposób dotyka kobiety. Szukając najlepszych rozwiązań opracowaliśmy Protokół ds. Przemocy, który w kompleksowy sposób pomoże osobom borykającym się z tym problemem. Każda z nich może liczyć na wsparcie Ambasadora ds. Przemocy, a także ma możliwość pracy w elastycznym wymiarze godzin lub udania się na płatny urlop. Dzięki temu nasi współpracownicy otrzymają potrzebną pomoc, a przede wszystkim poczują, że nie zostają sami z tak trudnym problemem ? podkreśla Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki w Avon Garwolin.

Co najważniejsze wszystkie działania podejmowanie w ramach Protokołu ds. Przemocy podlegają ścisłym zasadom poufności. Ambasador ds. Przemocy będzie na bieżąco doradzał i reagował na zgłaszane sytuacje oraz kierował pracowników do przedstawicieli Fundacji Feminoteka, którzy udzielą profesjonalnych porad psychologicznych i prawnych.

Artykuł sponsorowany

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama