reklama

Dwa potrącenia pieszych. Głuchoniemą zabrał LPR

Opublikowano: 23 listopad 2020, 09:41 Kategoria Aktualności
potrąceniepolicjawypadek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Podczas ubiegłego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policjanci odnotowali dwa wypadki, oba z udziałem pieszych. Bilans uzupełnia osiem kolizji. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w poniedziałek  16 listopada w Garwolinie na ul. Al. Legionów około godziny 11.30. ? Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 32-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego, kierując samochodem marki Skoda na przejściu dla pieszych potrącił 63-letnią mieszkankę Garwolina. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi ? informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Trzy dni później doszło do kolejnego wypadku z udziałem pieszej. Tym razem w Miastkowie Kościelnym przy ul. Garwolińskiej. ? Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 81-letnia mieszkanka Miastkowa Kościelnego, głuchoniema i poruszająca się o kulach ortopedycznych zeszła z chodnika na jezdnię bezpośrednio pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy marki Saab, którym kierował 24-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Piesza z obrażeniami ciała została LPR przetransportowana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi ? mówi rzecznik.

reklama


Dokładne przyczyny i przebieg tych wypadków ustalają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność podczas poruszania się po drodze.

KPP Garwolin, opr. red.

fot. arch. ? zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama