reklama

29. Finał WOŚP zagra w Garwolinie. Zostań wolontariuszem!

Opublikowano: 12 listopad 2020, 18:45 Kategoria Aktualności
wośpcsik
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

10 stycznia 2021 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 29. zagra na całym świecie. Orkiestrowego grania nie może zabraknąć w Garwolinie. Sztab działający w Centrum Sportu i Kultury właśnie rozpoczął rejestrację wolontariuszy.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

- Po 13 latach od ostatniego ?Finału z głową? postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych ? mówi Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

reklama


 

W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne i polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Chcesz zostać wolontariuszem? Sprawdź, jak to zrobić!

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie właśnie rozpoczyna rejestrację wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas 29. Finału WOŚP. W tym roku w zbiórce będzie mogło wziąć udział 75 wolontariuszy.

W związku z ograniczoną liczbą wolontariuszy sztab zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń i odrzucenia zgłoszenia wolontariusza bez podania przyczyny. Szkoły i inne placówki publiczne mogą zgłosić maksymalnie 5 wolontariuszy.

- Prosimy o przemyślane decyzje. Bycie wolontariuszem zobowiązuje. Bardzo zależy nam na tym, żeby osoby, które zdecydują się wziąć udział w Finale, były gotowe kwestować bez względu na pogodę, przynajmniej przez kilka godzin. Sukces naszej zbiórki mierzy się nie tylko w hojności mieszkańców, ale także w zaangażowaniu wolontariuszy ? mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, szef garwolińskiego sztabu WOŚP.

Jak zostać wolontariuszem?

? Upewnij się, że akceptujesz wszystkie warunki regulaminu wolontariusza
Sztab przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie prowadzi wyłącznie rejestrację online. Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl/login, załóż konto i zarejestruj się. UWAGA! Osoby niepełnoletnie nie mogą dokonać samodzielnej rejestracji ? konto musi zostać założone przez rodzica lub prawnego opiekuna. Do prawidłowej rejestracji potrzebne będą dane osobowe, numer pesel oraz zdjęcie. Podczas rejestracji należy wybrać sztab, wpisując w wyszukiwarce sztabów: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
? Po zarejestrowaniu zgłoszenie oczekuje na akceptację zdjęcia oraz weryfikację danych.
? Sztab skontaktuje się z zakwalifikowanymi wolontariuszami w celu weryfikacji danych podanych w formularzu rejestracji i potwierdzeniu udziału w 29. Finale WOŚP.

Rejestracja wolontariuszy w sztabie przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa do 6 grudnia lub do wyczerpania limitu miejsc.

Więcej informacji na www.csik.garwolin.pl lub www.garwolin-2875.wosp.pl

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama