reklama

?Jeb.. PiS?. Spacer w Garwolinie przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego [wideo]

Opublikowano: 26 październik 2020, 16:06 Kategoria Aktualności
protestspacertrybunał konstytucyjnygarwolinzarzecze
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Blisko 500 osób bierze udział w spacerze po Garwolinie, który jest wyrazem sprzeciwu wobec decyzji Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Uczestnicy mają ze sobą dosadne napisy m.in. ?Było nas nie wku*wiać?, ?Jesteście sadystami?.

W ostatni czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo pozwalające na aborcję ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub choroby zagrażającej życiu - tzw. aborcja ze względów eugenicznych - jest niezgodna z konstytucją. Od czwartku w całej Polsce dochodzi do kilkutysięcznych manifestacji w związku z zaostrzeniem prawa.

"Spacer po Garwolinie, mający na celu pokazanie dezaprobaty wobec nowej ustawy antyaborcyjnej TK ! Walczmy o swoje ! #piekłokobiet #strajkkobiet (...) Wydarzenie utworzone w dobrej wierze!, w walce o dobro polskich kobiet!! a także przeciwko uchwalanymi "za naszymi plecami" ustawami Sejmowymi, które mówią m.in. o przymusowych szczepieniach pod grozba użycia przymusu" - czytamy na stronie wydarzenia (pisownia oryginalna).

reklama


W Garwolinie w spacerze, wyrażającym sprzeciw decyzji TK, bierze udział ponad 100 osób. To głównie osoby młode, ale brakuje starszych osób, które solidaryzują się z uczestnikami. Uczestnicy przyszli z parasolkami jako symbolami sprzeciwu. Kilka osób w dłoniach trzyma kartony z napisami m.in. ?Jeb.. PiS!?, ?Było nas nie wku*wiać?, ?Jesteście sadystami?, ?Wybór nie zakaz?, ?Wypie***ać?, ?Nie ufasz mi że dobrze zdecyduje? Jakoś jesz i żyjesz po tym co gotuje?.

Akcja i przy asyście policjantów.

Tekst będzie aktualizowany.

Godz. 16.15. "Spacerowicze", przejdą przez rondo im. Żołnierzy Wyklętych i udadzą się w kierunku miasta.

Godz. 16.45. Protest przeszdł ulicą Mazowiecką i wraca w kierunku Zarzecza.

Godz. 16.48. Uczestnicy, pod biurem poselskim Grzegorza Woźniaka, odpalili flary i zapalili znicze. "Myślę, czuję, decyduję", "To jest wojna" - skanduje tłum. 

Godz. 16.50. W akcji bierze udział ok. 500 osób.

Godz. 17.30. Akcja dobiegła końca.

red.

fot. KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama