reklama

Spacer w Garwolinie. Protest kobiet

Opublikowano: 25 październik 2020, 16:47 Kategoria Aktualności
protestspacergarwolinzarzecze
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Po kilkutysięcznych protestach w wielkich miastach, manifestacje wyrażające sprzeciw wobec ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego organizowane są także w mniejszych miejscowościach. Jutro o godzinie 16:00 w Garwolinie ma się odbyć "spacer". Zainteresowanie wydarzeniem w mediach społecznościowych wyraziło ponad 1,5 tysiąca osób.

"Spacer po Garwolinie, mający na celu pokazanie dezaprobaty wobec nowej ustawy antyaborcyjnej TK ! Walczmy o swoje ! #piekłokobiet #strajkkobiet (...) Wydarzenie utworzone w dobrej wierze!, w walce o dobro polskich kobiet!! a także przeciwko uchwalanymi "za naszymi plecami" ustawami Sejmowymi, które mówią m.in. o przymusowych szczepieniach pod grozba użycia przymusu" - czytamy na stronie wydarzenia (pisowania oryginalna).

Inicjatorki akcji podkreślają, że każdy biorący udział w spacerze bierze odpowiedzialność za siebie i swoje zachowanie. Proszą także o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - zachowanie dystansu, założenie maseczek, ale także o zabranie ze sobą transparentów, wieszaków i parasolem, które są symbolami protestów kobiet.

reklama


W ostatni czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że prawo pozwalające na aborcję ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub choroby zagrażającej życiu - tzw. aborcja ze względów eugenicznych - jest niezgodna z konstytucją. Od czwartku w całej Polsce dochodzi do kilkutysięcznych manifestacji w związku z zaostrzeniem prawa.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama