reklama

Policjanci kontra prędkość. Posypały się mandaty

Opublikowano: 21 wrzesień 2020, 08:59 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjakronika policyjna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dwie policyjne akcje i blisko 100 mandatów. W piątek garwolińscy policjanci brali udział w ogólnopolskiej akcji ?Prędkość? oraz Road Safety Days. Przez cały tydzień piratów drogowych tropiła także grupa ?Speed?

W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji ?Prędkość? garwolińscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na głównych szlakach komunikacyjnych. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałanie agresywnemu zachowaniu na drodze. Podczas akcji policjanci egzekwowali od kierujących stosowanie się do znaków drogowych określających bezpieczną prędkość jazdy. W trakcie prowadzonej akcji, policjanci skontrolowali 64 pojazdy, spośród których aż 55 kierowców nie stosowało się do ograniczeń prędkości.

 

reklama


Policja podsumowała także tygodniowe działania walczącej z prędkością na drodze grupy ?Speed?. Policjanci skontrolowali 75 pojazdów i nałożyli 70 mandatów ? w tym 59 za przekroczenie prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

?Żyj i pozwól żyć innym?

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierana m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

18 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie uczestniczyli w akcji ROAD SAFETY DAYS. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy w stanie nietrzeźwości.
Policjanci z garwolińskiej drogówki skontrolowali w piątek 63 pojazdy. W trakcie kontroli funkcjonariusze nie ujawnili żadnego kierowcy po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości. Niestety tak dobrze już nie było jeżeli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli 49 mandatów za zbyt szybką jazdę.
Hasło przewodnie akcji ?Żyj i pozwól żyć innym?.

KPP Garwolin/oprac. jd

fot. KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama