reklama

Ponad 60 mandatów za prędkość. Pijany rekordzista miał 4 promile

Opublikowano: 14 wrzesień 2020, 13:41 Kategoria Aktualności
kpp garwolinkronika policyjnapolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 6 praw jazdy. Posypały się także mandaty za szybką jazdę. Pijany kierowca rekordzista miał blisko 4 promile.

Drogi powiatu garwolińskiej kontrolowała między innymi specjalną grupa "Speed". Podczas tygodniowej akcji policjanci ?drogówki? skontrolowali 69 pojazdów. Nałożyli na kierujących 51 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych. Grupa "Speed" zatrzymała także jednego nietrzeźwego kierowcę oraz kierującego, który prowadził pojazd z sądowym zakazem. 

Podczas ostatniego tygodnia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 4 osoby straciły prawo jazdy. W tych przypadkach kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatami i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

reklama


 

Rekordzista miał blisko 4 promile

7 września w Talubie 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Subaru, nie stosując się do wyroku sądowego ? zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Tego samego dnia w Trąbkach 36-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Toyota, znajdując się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna prowadził pojazd nie stosując się do wyroku sądowego ? zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Pilawie.

10 września w Gończycach 26-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Mitsubishi, znajdując się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie.

12 września w miejscowości Podłęż 43-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierował VW, mając blisko 3,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna prowadził pojazd, nie stosując się do wyroku sądowego ? zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Maciejowicach.

Tego samego dnia w Łąkach 32-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Renault, znajdując się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym blisko 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

KPP Garwolin/oprac. red.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama