reklama

135 tys. zł na zakup wozu strażackiego i sprzętu dla OSP z powiatu garwolińskiego

Opublikowano: 21 lipiec 2020, 08:39 Kategoria Aktualności
mazoviakozicetrojanówgarwolinospstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Samorząd Mazowsza dofinansuje zakup 66 średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla strażaków ochotników z Mazowsza. 1 z nich trafi do OSP Kozice (gmina Trojanów)z powiatu garwolińskiego. W sumie na realizację całego zadania przeznaczono 6,6 mln zł. Dodatkowo miasto Garwolin otrzyma środki na zakup nożyc hydraulicznych z zasilaniem akumulatorowym.

? W tym roku to już kolejne wsparcie, które przeznaczamy na doposażenie mazowieckich OSP. W związku z pandemią zakupiliśmy dla nich środki ochrony osobistej, udało się również wygospodarować środki na remonty strażnic, a teraz na dofinansowanie do zakupu wozów strażackich. W sumie w ciągu ostatnich kilkunastu lat na wsparcie OSP przeznaczyliśmy już blisko 117 mln zł ? zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

W ramach naboru wpłynęło 78 wniosków. Ostatecznie wsparcie trafi do 66 samorządów, w tym 1 z powiatu garwolińskiego. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na zakupsamochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 6,6 mln zł. Dodatkowo miasto Garwolin otrzymało 35 tys. zł wsparcia na zakup nożyc hydraulicznych z zasilaniem akumulatorowym.

reklama


? Dobrze wyposażona jednostka OSP to większe bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego w naszym budżecie zawsze staramy się znaleźć dodatkowe środki, które możemy przeznaczyć m.in. na zakup nowoczesnych samochodów strażackich ? dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Uwzględnia on m.in. środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na fundusz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zakładów ubezpieczeń, czy też środków samorządowych oraz jednostek OSP.

Gmina Trojanów na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z osprzętowaniem otrzyma 100 tys. zł. Wóz trafi do OSP Kozice. Miasto Garwolin 35 tys. zł przeznaczy na doposażenie miejscowej OSP w nożyce hydrauliczne z zasilaniem akumulatorowym.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama