reklama

Rodzicu, wróć do pracy! Nabór do żłobka w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 17 lipiec 2020, 14:45 Kategoria Aktualności
Miastków Kościelnyżłobek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

?Gmina Miastków Kościelnym sprzyja aktywnym zawodowo rodzicom!? - to nazwa projektu, dzięki któremu rodzice chcący znaleźć zatrudnienie lub wrócić do pracy po urlopie związanym z opiekną nad dzieckiem, będą mogli znaleźć miejsce dla swojej pociechy w gminnym żłobku. Nabór wniosków trwa do 20 sierpnia.

Głównym celem projektu, który jest realizowany przez samorząd Miastkowa Kościelnego, jest zwiększenie szans na zatrudnienie 24 osób zamieszkałych na terenie gminy Miastków Kościelny - 23 kobiet i 1 mężczyzny - poprzez zapewnienie ich dzieciom miejsca w żłobku. Chodzi o osoby powracające do czynnego życia zawodowego, poszukujące pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub sprawowaniem opieki nad dziećmi do lat 3.

 

reklama


Kryteria obowiązkowe dla uczestników projektu są dwa. Po pierwsze muszą to być osoby opiekujące się dzieckiem w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do lat 3 i powracające na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka lub pozostające bez zatrudnienia, lecz wyrażający gotowość poszukiwania i podjęcia pracy w okresie 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka. Po drugie z projektu mogą skorzystać tylko osoby zamieszkujące na terenie gminy Miastków Kościelny.

Gmina ogłosiła właśnie nabór dzieci do Publicznego Żłobka w Miastkowie Kościelnym. Potrwa on do 20 sierpnia, a 21 sierpnia zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych dzieci. Samorząd prosi, aby rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do żłobka zapoznali się z regulaminem uczestnictwa w projekcie. Projekt jest realizowany w gminie Miastków Kościelny od 2018 roku.

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.miastkowkoscielny.pl 

jd

fot. miastkowkoscielny.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama