reklama

Policjanci kontra prędkość. 150 kierowców jechało za szybko

Opublikowano: 07 lipiec 2020, 13:22 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ostatni tydzień dla garwolińskiej policji to akcje skierowane przeciwko piratom drogowym. Wzmożone kontrole na drogach mające na celu wyłapanie tych, którzy jądą za szybko przyniosły efekty w postaci 150 przypadków stwierdzenia złamania przepisów.

1 i 3 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w ramach akcji ? BRD Lokalnie-Prędkość?, skupili się na kontrolach związanych z przekroczeniem prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Ze statystyk wynika, że główną przyczyną wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków lub sytuacji panującej na drodze. Podczas prowadzonych akcji na terenie całego powiatu skontrolowano ponad 100 kierowców i stwierdzono przekroczenie prędkości w ponad 90 przypadkach. Prowadzone przez garwolińskich policjantów systematyczne działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego, przede wszystkim tych, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili jeden przypadek przekroczenia prędkości o 51 km/h i więcej w obszarze zabudowanym, co obligatoryjnie skutkuje odebraniem prawa jazdy. 

 

reklama


5 lipca w ramach ogólnopolskiej akcji ?Prędkość? garwolińscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na głównych szlakach komunikacyjnych. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze. Podczas działań policjanci egzekwowali od kierujących stosowanie się do znaków drogowych określających bezpieczną prędkość jazdy. W trakcie prowadzonej akcji, policjanci skontrolowali ponad 70 pojazdów spośród których ponad 60 kierowców nie stosowało się do ograniczeń prędkości.

Nie tylko za szybcy, ale także pijani

Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy. 4 lipca w miejscowości Chotynia 40-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierował motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przewoził pasażera, który nie posiadał hełmu ochronnego oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie.

KPP Garwolin/oprac. red.

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama