reklama

Policyjna walka z prędkością

Opublikowano: 22 czerwiec 2020, 09:27 Kategoria Aktualności
policjaprędkośćkpp garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kaskadowy pomiar prędkości i tygodniowe działania specjalnej grupy "Speed" skończyły się wystawieniem ponad 80 mandatów kierowcom, którzy jechali zbyt szybko. Dwie osoby straciły prawo jazdy na 3 miesiące.

W piątek 19 czerwca garwolińscy policjanci prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną pod nazwą ?Kaskadowy pomiar prędkości?. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 54 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

W piątek, podczas całodniowych działań policjanci ujawnili aż 54 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości. - Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

reklama


Działania prowadziła także spejcalna grupa "Speed". Podczas tygodniowej akcji policjanci ?drogówki? skontrolowali 53 pojazdy, nałożyli na kierujących 32 mandaty karne za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 2 osoby straciły prawo jazdy. W tych przypadkach kontrole drogowe zakończyły sie nie tylko mandatami i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

KPP Garwolin/oprac. jd

fot. KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama