reklama

Burmistrz i starosta u ministra

Opublikowano: 17 styczeń 2012, 14:42 Kategoria Aktualności
sądylikwidacjatadeusz mikulskimarek chciałowski
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Żaden sąd w Polsce nie zostanie zamknięty ? usłyszeli od Ministra Sprawiedliwości samorządowcy z całego kraju w tym burmistrz Garwolina i starosta powiatu.

Konsultacje na temat projektu reorganizacji sądów rejonowych odbyły się wczoraj w resorcie sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 przedstawicieli samorządu terytorialnego z całej Polski. Garwolin reprezentował burmistrz Tadeusz Mikulski, a powiat garwoliński starosta Marek Chciałowski.

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin zaprezentował główne założenia oraz cele planowanej reformy oraz zaznaczył, że w wyniku reorganizacji nie zostanie zamknięty żaden sąd. Po wejściu zmian w życie obywatele nie będą mieli trudności w dostępie do wymiaru sprawiedliwości. Przeciwnie ? elastyczne wykorzystanie pracy sędziów przyczyni się do krótszego oczekiwania na rozstrzygnięcia spraw w sądach.

reklama


Argumenty Ministra nie przekonały samorządowców, którzy skrytykowali założenia reorganizacji. Głos w dyskusji zabierali również burmistrz Garwolina i starosta, którzy protestowali przeciw zmianom.

info i foto UM Garwolin/opr.łk

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama