reklama

24 mandaty za prędkość, zatrzymane prawa jazdy - raport z dróg

Opublikowano: 25 maj 2020, 13:57 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjakronika policyjna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy. Policyjna grupa "Speed" skontrolowała 50 kierowców. Blisko połowa z nich otrzymała mandaty. Policjanci odebrali także dowody rejestracyjne i prawa jazdy.

20 maja w Garwolinie 41-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki Honda, nie stosując się wyroku sądowego ? zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Tego samego dnia w Żelechowie 44-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki VW, także nie stosując się wyroku sądowego ? zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie.

reklama


 

22 maja w Wygodzie 31-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował samochodem marki VW, będąc w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Pilawie.

"Speed" w akcji

Podczas tygodniowych działań policjanci ?drogówki? skontrolowali 50 pojazdów, nałożyli na kierujących 24 mandaty karne za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 1 osoba straciła prawo jazdy. W tym przypadku kontrola drogowa zakończyła sie nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utraą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Zespół ?Speed? działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

KPP Garwolin/oprac. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama