reklama

Po służbie namierzył pijanego kierowcę

Opublikowano: 11 maj 2020, 10:34 Kategoria Aktualności
pilawapijanypolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Pilawie czasie wolnym od służby namierzył pijanego kierowcę. 28-latek kierował vw mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

O tym, że policjantem się jest przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji. Wielokrotnie funkcjonariusze w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo.

Tym razem policjant z posterunku w Pilawie w czasie wolnym od służby namierzył i pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. - Policjant na sklepowym parkingu zauważył mężczyznę który wsiada do samochodu i odjeżdża osobowym vw, a jego stan wskazuje że jest pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusz ruszył za pojazdem, aby udaremnić dalszą jazdę kierowcy, a o całej sytuacji powiadomił policjantów z Pilawy. Mężczyzna na widok radiowozu porzucił pojazd i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 28-latek w swoim organizmie ma ponad dwa promile alkoholu ? relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Szybka i zdecydowana interwencja policjantów pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy, stwarzającego zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama