reklama

Rozpoczyna się Triduum Paschalne. Nabożeństwa z Garwolina online

Opublikowano: 09 kwiecień 2020, 15:12 Kategoria Aktualności
koronawiruskolegiata
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kościół katolicki rozpoczyna dziś obchody Triduum Paschalnego. W związku z obowiązującymi ograniczeniami w gromadzeniu się nabożeństwa będę się odbywały bez udziału wiernych. Parafia Przemienienia Pańskiego będzie prowadziła transmisję nabożeństw na żywo w internecie.

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna msza święta zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. To ona rozpoczyna Triduum Paschalne. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa - w tym dniu nie ma mszy świętej, kościół sprawuje Liturgię Męki Pańskiej.

Wielka Sobota upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani. W liturgii nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem w kościołach odbywa się Wigilia Paschalna. Tradycyjnie tego dnia w świątyniach błogosławiono pokarmy - w tym roku każdy będzie mógł pobłogosławić pokarmy we własnym domu przed rozpoczęciem posiłku wielkanocnego.

reklama


Parafia Przemienienia Pańskiego będzie transmitowała nabożeństwa Triduum Paschalnego na żywo na kanale Youtube. Wszystkie rozpoczną się o godzinie 19:00.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego transmitowane będą msze święte o godzinie 6:00 (Rezurekcja), 10:00, 12:00, 18:00, a w Wielkanocny Poniedziałek o godzinie 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.

Kolegiata Garwolin - transmisja online

parafiagarwolin.pl/jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama