reklama

16 100 maseczek dotrze do mieszkańców Garwolina

Opublikowano: 07 kwiecień 2020, 09:19 Kategoria Aktualności
garwolinmaseczkikoronawirus
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Każdy mieszkaniec Garwolina, ujęty w systemie gospodarowania odpadami, otrzyma maseczkę wielorazowego użytku. Miasto przystąpiło do akcji ?Maseczki dla Polski?.

?Postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców naszego kraju dostarczając maseczki na twarz. Chcemy ich dostarczyć minimum 10 milionów sztuk. Będziemy je dostarczać do samorządów, które wyślą do nas zapotrzebowanie? ? czytamy na stronie akcji.

Do programu przystąpiło miasto Garwolin. - Niestety musieliśmy zweryfikować ilość zamówionych maseczek do ilości mieszkańców zgłoszonych w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi, bo taki jest wymóg tej akcji. Ostatecznie zamówionych jest 16100 maseczek wielorazowego użytku, które zostaną przekazane mieszkańcom bezpłatnie ? informuje burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

reklama


Maseczki będą dostarczane do skrzynek pocztowych. Kiedy dotrą do Garwolina? Trudno powiedzieć, bo akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. ?Maseczki dla Polski? to inicjatywa obywatelska. Środki na produkcję maseczek są pozyskiwane od darczyńców i sponsorów.

?Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i rozprzestrzenianie się areozolu wydychanego przez użytkownika maseczki (katar, kaszel). Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia, nie zapewnia jednak pełnej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami? ? czytamy na maseczkidlapolski.pl.

łk

fot. maseczkidlapolski.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama