reklama

Mandaty za prędkość i pijany za kierownicą

Opublikowano: 30 marzec 2020, 12:41 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

19 skontrolowanych pojazdów, 12 nałożonych mandatów karnych na kierowców - to wynik tygodniowych działań garwolińskiej grupy ?SPEED?. Policjanci zatrzymali też pijanego kierowcę, który zjechał do przydrożnego rowu.

23 marca w Wilchcie 31-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierując samochodem marki Opel, zjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości ? wynoszącym ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 31-latek posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

reklama


Po raz kolejny swoje działania skierowane przeciwko drogowym piratom prowadziła także garwolińska grupa "SPEED". Podczas tygodniowych działań policjanci ?drogówki? skontrolowali 19 pojazdów, nałożyli na kierujących 7 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze w lipcu została powołana grupa ?SPEED?. Policjanci działający w grupie mają działać zdecydowanie, aby ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół ?SPEED? działa na terenie całego powiatu garwolińskiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama