reklama

Zielone Izdebno oficjalnie otwarte

Opublikowano: 29 kwiecień 2023, 08:39 Kategoria Aktualności
izdebnogmina łaskarzewzielone izdebno
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

We wtorek uroczyście otwarto i poświęcono budynki Ośrodka Pomocy Dziecku Zielone Izdebno 1 i 2. Jest to zwieńczenie procesu reorganizacji systemu instytucjonalnej pieczy zastępczej w Powiecie Garwolińskim, który został przyjęty przez obecny Zarząd Powiatu Garwolińskiego w 2019 roku.

Zgromadzonych przed budynkiem gości, tuż po jego poświęceniu zaproszono do środka, gdzie zwiedzili poszczególne pomieszczenia i rozmawiali z małymi mieszkańcami. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu RFIL mogliśmy wyremontować i przebudować pierwszą placówkę oraz wybudować nowy budynek. W pierwszym budynku wykonano generalny remont oraz przebudowę placówki. Całość inwestycji to kwota 2 059 682,04 zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków RFIL w wysokości 1 mln zł (1 078 279,00).

W roku 2021 rozpoczęła się również budowa placówki opiekuńczo – wychowawczej typu socjalizacyjnego, przeznaczonej dla 14 dzieci, która zakończyła się pod koniec roku 2022, a od 1 stycznia br., po wydaniu zezwolenia przez Wojewodę Mazowieckiego, wszystkie dzieci z placówki socjalizacyjnej przeniesiono do nowo wybudowanego budynku.

reklama


Łączny koszt inwestycji: 3.713135,75 zł brutto. Zadanie zostało dofinansowane ze środków RFIL w kwocie 1 mln zł.

red. za Powiat Garwoliński


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama