reklama

422 tys. zł na fundusz sołecki w gm. Łaskarzew

Opublikowano: 28 luty 2020, 08:13 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Będą modernizować oświetlenie uliczne, drogi gminne, remontować wiejskie świetlice, a nawet kupować altankę, garaże, stoły i ławki. Gmina Łaskarzew przeznaczyła w tegorocznym budżecie prawie 422 tys. zł na inwestycje, o które wnioskowały poszczególne miejscowości. Wszystko w ramach funduszu sołeckiego.

Fundusz sołecki to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Może być to remont placu zabaw, naprawa chodników, sadzenie drzew, zakup koszy na śmieci i remont wiaty przystankowej. Gmina Łaskarzew na ten roku przeznaczyła blisko 422 tys. zł dla sołectw na realizację zgłoszonych przez nich zadań.

Mieszkańcy Budla zaplanowali m.in. zakup altanki, garażu blaszanego, ławek. W Celinowie 15 tys. zł zostanie przeznaczone na wykupienie działki pod świetlicę wiejską. Sołectwo Dąbrowa w tym roku wzbogaci się o namiot (1,5 tys. zł), a blisko 16 tys. zł zapisano na modernizację świetlicy.

reklama


W Izdebnie pomyślano o remoncie dachu na świetlicy. W Izdebnie Kolonii 5 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup garażu blaszanego. Podobne zadanie wpisano w Nowym Pilczynie i Starym Pilczynie. Mieszkańcy Krzywdy zdecydowali o przeznaczeniu prawie 15 tys. zł na zakup działki na powiększenie placu przy świetlicy. Nowe oświetlenie uliczne zostanie zainstalowane w Sośnince (22 tys. zł). Świetlice będą remontowane w Lewikowie (13 tys. zł) i Lipnikach (6 tys. zł).

Poszczególne sołectwa gminy Łaskarzew złożyły także wnioski o finanse na zakup paliwa i części do sprzętu używanego do utrzymania dróg gminnych, zakup tablic kierunkowych solarnych czy zakup zabawek dla przedszkola.

W sumie 46 zadań z 25 sołectw zostanie zrealizowanych za łączną kwotę 421 905 zł.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama