reklama

350 tys. zł na funduszu sołecki w gm. Miastków Kościelny

Opublikowano: 29 styczeń 2020, 10:09 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyfundusz sołecki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Prawie 353 tys. zł z tegorocznego budżetu gminy Miastków Kościelny zostało wydzielone na fundusz sołecki. O tym, jakie zadanie będą realizowane w poszczególnych wsiach zdecydowali mieszkańcy.

Budżet na 2020 rok w gminie Miastków Kościelny jest kolejnym, który zakłada inwestycje z funduszu sołeckiego. ? Środki mieszkańcy przeznaczają głównie na świetlice wiejskie ? ich wyposażenie, remonty czy zagospodarowanie terenu wokół. W kilku sołectwach fundusz sołecki zostanie wydatkowany na wymianę oświetlenia czy utwardzanie poboczy - mówi wójt gminy Jerzy Jaroń.

Jak dodaje, taki sposób dzielenia części budżetu sprawdza się od lat. - Dzięki takiemu rozwiązaniu pieniądze są wydawane na najbardziej potrzebne przedsięwzięcia. Fundusz sołecki daje mieszkańcom realny wpływ na decyzje o nowych zadaniach. Przez władze gminy jak i mieszkańców takie rozwiązanie jest dobrze postrzegane ? dodaje.

reklama


Ciekawe zadanie realizowane będzie w Przykorach, gdzie powstanie ogród zimowy przy świetlicy wiejskiej. Remonty strażnic i świetlic zapisano w sołectwach Brzegi, Kruszówka, Kujawy, Wola Miastkowska, Zwola, Zabruzdy, Zwola Poduchowna. W Zasiadałach zostanie zakupione wyposażenie świetlicy. W Glinkach zostanie oczyszczona i pogłębiona sadzawka, a teren wokół będzie zagospodarowany.

W Miastkowie Kościelnym mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu funduszu na budowę utwardzonego pobocza w kierunku ul. Górnej. W Starym Miastkowie zostanie utwardzona droga w kierunku Oziemkówki. Tłuczniem zostanie utwardzona droga w Oziemkówce oraz plac przed świetlicą wiejską w Ryczyskach. Nowe oświetlenie powstanie w sołectwach Zabruzdy Kolonia i Zgórze.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama