reklama

Kłusownik zatrzymany dzięki fotopułapce

Opublikowano: 20 grudzień 2019, 11:49 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Do pięciu lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Garwolina. Podejrzany jest on o usiłowanie kłusownictwa. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

Cierpienie zwierzyny leśnej, która wpada we wnyki jest nie do opisania. Kłusownicy, którzy je rozstawiają myślą tylko o zdobyczy. Zwierzę złapane w ten sposób niejednokrotnie umiera w męczarniach. Z tego też powodu koła łowieckie w lasach rozstawiają foto i wideo pułapki, aby zapobiegać takiemu procederowi.

Sprawą kłusownictwa zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Trojanowie. - Na podstawie zebranych informacji oraz w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali kłusownika, którym okazał się być 59-letni mieszkaniec gminy Trojanów. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kłusował od pięciu lat i wszedł w nielegalne posiadanie kilkunastu zwierząt leśnych. W jego domu policjanci zabezpieczyli mięso, wnyki, sidła, skóry oraz poroża zwierząt. Mieszkańcowi gminy Trojanów postawiono cztery zarzuty w związku z popełnionymi przestępstwami. Mężczyzna przyznał się do winy ? informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


Zatrzymany 59-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kłusownictwo grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

red.

fot. arch. ? zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama