reklama

1,7 mln zł dla gm. Borowie

Opublikowano: 06 grudzień 2019, 08:05 Kategoria Aktualności
borowiedrogidudka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał umowy kwotę 25 104 484,00 zł. W ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowane zostanie prawie 50 km dróg. W gronie dofinansowanych samorządów jest gmina Borowie.

Wczoraj w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Konstanty Radziwiłł podpisał umowy na realizację 32 zadań drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z przedstawicielami 24 powiatów, miast i gmin województwa mazowieckiego.

- To są bardzo oczekiwane środki, które są dużym wsparciem dla powiatów i gmin Mazowsza. Cieszę się, że władze samorządowe tak aktywnie występują dofinasowania w ramach programów rządowych. Budowy, przebudowy dróg służą mieszkańcom by jeździło się lepiej i bezpieczniej ? powiedział wojewoda.

reklama


W ramach realizacji rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych przewidziane jest wsparcie dofinansowania budowy, przebudowy oraz remontu dróg powiatowych i gminnych.

Wojewoda mazowiecki podpisał umowy o dofinansowanie z 3 powiatami, 7 miastami i 14 gminami. W tym gronie jest gmina Borowie. Wójt Wiesław Gąska podpisał wczoraj dokument potwierdzający otrzymanie 1,728 mln zł na przebudowę drogi w Dudce. Prace będą prowadzone na odcinku 1,35 km.

mat. pras./opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama