reklama

Masowo sprawdzali prędkość

Opublikowano: 25 październik 2019, 15:35 Kategoria Aktualności
policjaprędkość
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W środę w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem ?Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

- W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry ? to najpoważniejsze ?grzechy? kierowców ? wyjaśnia asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


Garwolińscy policjanci skontrolowali w całym powiecie łącznie 58 pojazdów, wykorzystując wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Stróże prawa ujawnili 43 przypadki, w których kierowcy przekroczyli prędkość.

KPP Garwolin, opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama