reklama

Kobieta to brzmi dumnie

Opublikowano: 05 październik 2019, 21:52 Kategoria Aktualności
konwentkobietygarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ponad 200 uczestniczek zgromadził dzisiaj w Garwolinie  ?Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona?.

Wspólne przedsięwzięcie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Miasta Garwolin odbyło się dzisiaj w Garwolinie po raz pierwszy. ? Mam nadzieje, że każdy z was znajdzie coś dla siebie. Będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dotyczących kobiet ? o naszych potrzebach, pasjach, ale także o problemach i uzależnieniach ? mówiła, rozpoczynając konwent, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

- Chcemy być razem. Ta scena będzie dzisiaj miejscem, gdzie będziemy wymieniać doświadczenia i wiedzę. Będzie można porozmawiać o tym, co ważne dla kobiet, co nas buduje jako matki, żony. Kobiety po pierwsze są mądre, po drugie są pełne pasji, po trzecie, niezależnie od wieku, mają dużo energii - podkreślała Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

reklama


Z wykładem inauguracyjnym wystąpiły przedstawicielki firmy Avon ? Joanna Zaborska i Joanna Duda. Prelekcja dotyczyła kampanii wspierających kobiety realizowanych przez firmę. W części panelowej poruszano m.in. takie tematy jak: ?Kobiety  są  z  Wenus  a  mężczyźni  z  Marsa, różnice  płci  w  aspekcie  emocjonalnym i społecznym, stereotypy? czy ?Kobieta spełniona, Droga do samorealizacji, Prawidłowe zrozumienie samorealizacji: zalety, wady, pułapki?.

Podczas konwentu poruszone zostały również trudne zagadnienia jak przemoc w rodzinie wobec kobiet i dzieci. Zwracano także uwagę na profilaktykę uzależnień. Uczestnicy, w tym także panowie, mogli skorzystać bezpłatnie z badań m.in. pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru ciśnienia tętniczego czy oznaczania poziomu cukru. W części kulturalnej zobaczyliśmy recital Katarzyny Żak, znanej z serialu ?Ranczo? oraz   spektakl Teatru O?Mamy ?Pozytywka?.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama