reklama

Policyjny pies w ZS w Miętnem

Opublikowano: 24 wrzesień 2019, 13:57 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dzisiaj w Zespole Szkół w Miętnem pojawili się policjanci, którzy w porozumieniu z dyrekcją i nauczycielami przeprowadzili akcję prewencyjną, ukierunkowaną na przeciwdziałanie przestępstwom narkotykowym.

Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadzili w Szkole Rolniczej w Miętnem działania prewencyjne z zakresu profilaktyki uzależnień. Aby wytłumaczyć uczniom jak wygląda ich praca w działaniach wziął udział także przewodnik z psem policyjnym.  Elementem spotkania był pokaz, podczas którego uczniowie mogli dowiedzieć się, że w pracy policjanci często korzystają z pomocy i umiejętności psów, które szkolone są do wyszukiwania zapachu narkotyków.

- Działania te miały przestrzec młodzież, że każdy sygnał i informacja o podejrzeniu łamania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może skutkować zdecydowaną reakcją policjantów. W każdej chwili funkcjonariusze ze specjalnie przeszkolonym psem mogą wejść na teren szkoły, by takie podejrzenia zweryfikować. Pamiętajmy, że wśród różnorodnych przejawów demoralizacji za najbardziej zagrażające zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży uznaje się narkomanię i alkoholizm. Są to zjawiska, wobec których żaden dorosły nie powinien zostać obojętny. Dlatego tego typu działania będą w dalszym ciągu kontynuowane - zaznacza sierż. szt. Małgorzata Pychner z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP Garwolin.

reklama


W ramach działań ukierunkowanych na uświadomienie zagrożeń, jakie niesie ze sobą używanie narkotyków, substancji niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywanych dopalaczami, papierosów i e-papierosów oraz alkoholu zaplanowano przeprowadzenie szeregu spotkań skierowanych do dzieci i młodzieży w szkołach na terenie całego powiatu garwolińskiego.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama