reklama

Grupa Speed podsumowuje kwartał. Ponad 450 przekroczeń prędkości

Opublikowano: 24 wrzesień 2019, 12:39 Kategoria Aktualności
policjaspeedprędkość
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Trzy miesiące pracy policyjnej grupy ?SPEED? za nami. Efekt? Ponad 600 ujawnionych wykroczeń i 18 zabranych praw jazdy.

Zadaniem grupy jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. - Niestety z podsumowania jej pracy jasno wynika, że wiele osób dalej lekceważy przepisy ruchu drogowego. Dlatego policjanci będą kontynuować swoje działania. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szanujmy także uzyskane niekiedy z dużym trudem nasze prawo jazdy ? mówi asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 Do grupy zostali włączeni doświadczeni policjanci z garwolińskiej drogówki posiadający specjalistyczne przeszkolenie. Mundurowi są kierowani w miejsca najbardziej zagrożone, gdzie niektórzy młodzi kierowcy niestety nie zauważają, że znajdują się na w obszarze zabudowanym i łamią przepisy. Obecni są także zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i drogach lokalnych.

reklama


- W przeciągu trzech miesięcy funkcjonariusze z garwolińskiej grupy ,,SPEED? ujawnili ponad sześćset wykroczeń, blisko 450 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W wyniku przekroczenia prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym aż 18 kierowców musiało na 3 miesiące pożegnać się ze swoim prawem jazdy ? wymienia rzecznik. Jak dodaje, podczas działań policjanci kontrolują także stan techniczny pojazdów. Efektem kontroli było zatrzymanych 39 dowodów rejestracyjnych.

Wielu z kontrolowanych przez policjantów kierowców jednoznacznie stwierdza, że zatrzymanie im prawa jazdy stanowi ogromną niedogodność. Niektórzy kierowcy w takich przypadkach będą zmuszeni oddać swoje prawo jazdy, co wiąże się czasem nawet z utratą pracy.

Policja apeluje o odpowiedzialność i wyobraźnię na drodze.

KPP Garwolin, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama