reklama

Pilawa jednak bez LO

Opublikowano: 07 sierpień 2019, 08:20 Kategoria Aktualności
pilawalo
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Nie będzie Liceum Ogólnokształcącego w Pilawie. Z 70 podań do pierwszej szkoły średniej w mieście, chętnych pozostało 8 osób.

Pilawa jako jedyne miasto w powiecie garwolińskim nie ma szkoły średniej. W lutym burmistrz Pilawy zwróciła się do samorządu powiatowego, jako organu zajmującego się szkolnictwem średnim, z wnioskiem o przekazanie zadania prowadzenia liceum ogólnokształcącego w Pilawie. W marcu zgodę wyraziła rada powiatu.

Powstanie LO miało być dla miasta spełnieniem marzeń i oczekiwań. Tak to wyglądało, chociażby z ankiet przeprowadzonych wśród rodziców. Niestety realia okazały się inne. ? Do dwóch klas pierwszy mieliśmy 70 podań, głównie ze wskazaniem LO Pilawa jako szkoły drugiego lub trzeciego wyboru. Ostatecznie z tych dwóch roczników chętnych osób zostało tylko osiem ? informuje burmistrz Pilawy Albina Łubian. Chętni do nauki w Pilawie znaleźli miejsce w innych szkołach.

reklama


LO w Pilawie nie będzie. ? Cieszę się, że było zainteresowanie naszą szkołą. To znaczy, że informacja dotarła do społeczeństwa. Rozumiem młodzież, która chciała wyrwać się z lokalnego środowiska do większego miasta. Większość z nich wybrała sprawdzoną szkołę, a nie nową ? uważa burmistrz.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama