reklama

Garwolin oddał hołd powstańcom [wideo]

Opublikowano: 01 sierpień 2019, 17:57 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jedna minuta, raz w roku. Tak mało, a znaczy tak wiele. Tyle wystarczy, żeby pokazać powstańcom, że pamiętamy i uczcić tych, którzy już odeszli. Jak co roku 1 sierpnia o godzinie 17.00 centrum Garwolina zamarło. Mieszkańcy licznie zgromadzili się pod pomnikiem Armii Krajowej.

W godzinę ?W? zatrzymuje się nie tylko Warszawa. Kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i zwykli mieszkańcy Garwolina zgromadzili się dzisiaj punktualnie o 17.00 pod pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy AK, aby oddać cześć tym, którzy 75 lata temu walczyli w Powstaniu Warszawskim. Nie zabrakło także kibiców klubów piłkarskich, którzy uczcili pamięć walczących w powstaniu odpaleniem rac i okrzykiem ?Cześć i chwała bohaterom?.

Uroczystość pod pomnikiem poprowadził Antoni Frąckiewicz. ? Obserwujemy od kilku lat, że jest nas coraz więcej ? mówił Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Obwodu Gołąb w Garwolinie.

reklama


Kiedy umilkły dźwięki syren, zgromadzeni na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego odśpiewali hymn państwowy. Prof. Zbigniew Gnat-Wieteska w kilku słowach przedstawił historię wydarzeń warszawskich z 1944 roku.  ? Po latach wartości powstania odniosły sukces. Na przełomie lat 80. i 90. padł mur berliński i żelazna kurtyna jako widome znaki podziału Europy - mówił profesor.

Następnie delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i znicze. W ten sposób hołd powstańcom oddali między innymi poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, przewodniczący rady miasta Jarosław Jaskuła, przedstawiciele służb mundurowych, stowarzyszeń.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama