reklama

S17 Garwolin ? Ryki. Filmik z trasy [wideo]

Opublikowano: 05 lipiec 2019, 12:52 Kategoria Aktualności
s17garwolinrykifilmik
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Przejechaliśmy nowo otwartą trasę S17 Garwolin ? Ryki. Zobaczcie, jak wygląda ekspresówka, dzięki której szybciej dojedziemy do Lublina.

Kierowcy mogą korzystać 30 km ?eski? od wczorajszego popołudnia. Wtedy odbyło się także oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli rządu.

Dwujezdniowa droga ekspresowa S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z województwem lubelskim, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą pod trzeci, powstała w większości w miejscu starej DK17. Jedynie na wysokości Gończyc i Trojanowa biegnie po nowym śladzie, omijając od wschodu te miejscowości. Jezdnia nowej trasy w kierunku Warszawy w dużej mierze wykorzystuje korpus starej drogi, wytyczonej niemal 200 lat temu w czasach Dyrekcji Jeneralnej Dróg i Mostów Królestwa Polskiego. Jezdnia w kierunku Lublina powstała od podstaw, podobnie jak system dróg umożliwiających obsługę ruchu lokalnego.

reklama


Nawierzchnia na trasie głównej wykonana jest z betonu cementowego, a jedynie w obrębie obiektów inżynierskich oraz na drogach lokalnych zastosowano nawierzchnię bitumiczną. Dodajmy, że nawierzchnia z betonu cementowego będzie na całym odcinku S17 pomiędzy węzłami Zakręt i Kurów Zachód.

W ramach inwestycji powstały m.in. trzy węzły (Górzno, Gończyce i Trojanów), dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, 23 obiekty inżynierskie w ciągu drogi ekspresowej i nad nią oraz urządzenia ochrony środowiska.

Jak wygląda trasa zza samochodowej szyby? Zobaczcie w naszym materiale.

.be}

łk

fot./wid. KSO


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama