reklama

Dzisiaj otwarcie S17 Garwolin-Ryki

Opublikowano: 04 lipiec 2019, 10:50 Kategoria Aktualności
s17garwolinryki
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzisiaj drogowcy otworzą dla ruchu odcinek trasy S17 między Garwolinem i Rykami. Oficjalnego otwarcia o godzinie 15:30 dokona minister Andrzej Adamczyk. 30 km kierowcy pokonają w niespełna kwadrans.

Niespełna dwa tygodnie temu oddano do użytku 13-kilometrowy odcinek S17 między Skrudkami i Kurowem. Od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z ekspresówki od Garwolina do Ryk. To łącznie 30 km ?eski?.

Odcinek Garwolin ? Gończyce budowała firma Budimex. Umowę podpisano 22 września 2015 roku. jej wartość wynosiła ponad 308 mln zł. Na odcinku 12,2 km zlokalizowano dwa węzły ? Górzno oraz Gończyce. Firma Budimex była odpowiedzialna za powstanie kolejnego odcinka, od Gończyc do początku granicy województw. Na odcinku 13 km jest jeden węzeł Trojanów. Od dzisiaj kierowcy mogą pojechać dalej w kierunku Lublina po drodze ekspresowej. Póki co dla ruchu oddany jest 5 km fragment odcinka granica województw ? węzeł Ryki Północ realizowany przez przedsiębiorstwo Pora.

reklama


Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają w ok. 70 minut.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama