reklama

Budowy hali i boiska w gm. Łaskarzew z szansą na rządowe wsparcie

Opublikowano: 12 kwiecień 2019, 09:19 Kategoria Aktualności
hala sportowaizdebnogmina łaskarzewdąbrowawola łaskarzewska
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Budowa hali sportowej w Izdebnie oraz boiska wielofunkcyjnego w Woli Łaskarzewskiej znalazły się we wniosku gminy Łaskarzew do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Samorząd liczy na 50-procentowe dofinansowanie tych inwestycji.

Samorząd gminy Łaskarzew przymierza się do budowy dwóch obiektów sportowych. Przy Zespole Szkół w Izdebnie ma powstać hala sportowa o wymiarach 24x12 m wraz z magazynami, szatniami i sanitariatami. Z kolei przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej gmina planuje wybudować boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 22x44 m.

Wybór placówek, przy których planowane są inwestycje nie jest przypadkowy. W obu szkołach nie ma odpowiednich warunków do przeprowadzenia zajęć wychowania fizycznego. Dotychczasowa sala gimnastyczna w Izdebnie została zaadaptowana na potrzeby oddziałów przedszkolnych. W Woli Łaskarzewskiej, oprócz hali sportowej, brakuje miejsca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

reklama


Wartość obu inwestycji szacowana jest na 2,77 mln zł. Gmina z MSiT może otrzymać blisko połowę tej kwoty (1,3 mln zł). ? W wyniku realizacji tej inwestycji lekcje wf oraz sportowe zajęcia pozalekcyjne będą mogły odbywać się na obiektach wysokiej jakości, przystosowanych do uprawiania wielu dyscyplin sportowych ? zaznacza zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa. Jak dodaje, oba obiekty będą wykorzystywane przez okoliczne kluby sportowe czy podczas gminnych imprezy m.in. Dnia Rodziny przy zawodów strażackich.

O tym, czy gmina otrzyma dofinansowanie będzie wiadomo w drugiej połowie roku.

Łukasz Korycki

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama