reklama

Nietrzeźwy z zakazem uciekał przed policją

Opublikowano: 20 marzec 2019, 11:50 Kategoria Aktualności
żelechówpolicjapościg
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci z garwolińskiej drogówki w Piastowie (gm. Żelechów) zatrzymali po pościgu kierującego samochodem osobowym vw, który jak się okazało miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dodatek prowadził pojazd mimo zakazu sądowego.

Wczoraj policjanci z garwolińskiej drogówki podczas kontroli pojazdów na drodze powiatowej w miejscowości Piastów próbowali zatrzymać pojazd VW Golf, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał dawany przez umundurowanego funkcjonariusza Policji i kontynuował jazdę. Za samochodem policjanci ruszyli w pościg. Po chwili zatrzymali uciekającego. Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Kłoczew. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że miał ponad promil, ponadto kierował nie stosując się do sądowego zakazu.

Mężczyzna popełnił trzy przestępstwa i wykroczenie: prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, niestosowanie się do wyroku sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, niezatrzymanie się do kontroli na polecenie policjanta oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Sądy nie wykazują się pobłażliwością i oprócz grzywny, nakładają na takiego kierującego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat. Dodatkowo mężczyzna może trafić na 5 lat do więzienia.

reklama


Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama