reklama

Pilawa i 15 tys. zł dla WOŚP

Opublikowano: 15 styczeń 2019, 12:45 Kategoria Aktualności
WOŚPPilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Pilawie już po raz 9. Zorganizowano sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 27. Finału udało się zebrać ponad 15 tys. zł, które zasilą konto fundacji.

Od godziny 9.00 wolontariusze pod opieką strażaków kwestowali na terenie Pilawy. Zbiórka  odbywała się także w  Trąbkach, Gocławiu i Puznówce. Na hali sportowej przy PSP im. H. Sienkiewicza w Pilawie, która była współorganizatorem wydarzenia, o godz. 16.30 odbyła się część artystyczna.  Rozpoczęła się ona od wystąpienia dzieci ze szkoły podstawowej w Gocławiu, które grały na ligawkach ? ludowych, drewnianych instrumentach muzycznych. Na scenie pojawiła się również orkiestra OSP z Pilawy, której towarzyszyły tamburmajorki i mażoretki oraz uczennice ze szkoły podstawowej w Pilawie, które zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne.

Jednym z ważnych punktów akcji, jest licytacja gadżetów przekazanych przez fundację WOŚP. W tym roku oprócz nich, można było również licytować rzeczy przekazane przez Urząd Miasta i Gminy w Pilawie oraz Stowarzyszenie Akademia Łucznica. W czasie występów była również okazja do symbolicznego przekazania ?złotówki? w zamian za pyszny kawałek ciasta.  Finał WOŚP wiąże się z pomocą i ratownictwem, dlatego u nas również można było wziąć udział w warsztatach ratownictwa, które prowadził ratownik medyczny z dwudziestopięcioletnim stażem. Dla najmłodszych przygotowany był kącik plastyczny, który prowadziły pracownice z biblioteki w Pilawie.

reklama


Tegoroczny finał zakończył się o godz. 20. 00 tradycyjnym światełkiem do nieba. W tym roku, uczestnicy pilawskiego finału rozpalili zimne ognie,  łącząc się w ten sposób z uczestnikami z całej Polski.

Podczas tegorocznej kwesty zebrano łącznie 15 386,21 zł oraz bilon zagraniczny.

Sztab WOŚP bardzo dziękuje wolontariuszom, którzy pomimo deszczu dzielnie kwestowali oraz sponsorom.

mat.pras./oprac. red.

fot. mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama