reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 31 grudzień 2018, 14:35 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

 Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 24 do 30 grudnia.

 

Zdarzenie drogowe w Woli Żelechowskiej

reklama


24 grudnia. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Żelechowskiej, gdzie samochód osobowy marki Opel Zafira zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Oblin-Grądki, gm. Maciejowice

25 grudnia. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Oblin-Grądki. Działania zastępów polegały na poda-niu prądów wody na palący się dach budynku, a także od wewnątrz na poddasze, przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Następnie przystąpiono prac rozbiórkowych oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Woli Rębkowskiej

26 grudnia. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Rębkowskiej, gdzie samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Pierwszej pomocy kierującemu pojazdem udzielili funkcjonariusze Policji, którzy byli najwcześniej na miejscu zdarzenia, a następnie zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na odłączeniu akumulatora oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Uszkodzona linia energetyczna została zabezpieczona przez pracowników Pogotowia Energetycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w Parysowie

28 grudnia. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Parysów kobieta przewróciła się na chodniku i doznała rozcięcia łuku brwiowego. Z uwagi na wydłużony czas dojazdu zespołu ratownictwa medycznego do działań zadysponowano jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP. Strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez opatrzenie rany, zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz wsparcie psychiczne. Następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar kontenera biurowego w Goźlinie Górnym

29 grudnia. O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera biurowego znajdującego się wewnątrz sortowni owoców w Goźlinie Górnym. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie spalony kontener wyniesiono na zewnątrz i przystąpiono do oddymiania hali. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

30 grudnia. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się na pobliskim polu w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem.

30 grudnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama