reklama

Ruszyła rekrutacja do żłobka w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 20 grudzień 2018, 08:46 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyżłobek
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

16 maluchów znajdzie miejsce w publicznym żłobku w Miastkowie Kościelnym. Ruszyła rekrutacja. W budynku po byłym przedszkolu kończą się prace wykończeniowe.

Adaptacja budynku przedszkola w Miastkowie Kościelnym rozpoczęła się we wrześniu. ? Trwają prace wykończeniowe oraz odbiory. Została podpisana umowa na dostawę wyposażenia żłobka ? informuje wójt gminy Jerzy Jaroń. Jak dodaje, wokół budynku zakończył się pierwszy etap planowanych prac. Powstał plac zabaw i ogrodzenie. Koloru nabrała elewacja. II etap zagospodarowania terenu będzie zrealizowany wiosną przyszłego roku.

W żłobku przewidziano 16 miejsc, w dwóch grupach. Rekrutacja już się rozpoczęła. Ze znalezieniem chętnych nie powinno być problemu. ? Oprócz dofinansowania prac remontowych, otrzymaliśmy również środki na prowadzenie żłobka przed dwa lata. To oznacza, że pobyt dzieci w tym czasie będzie bezpłatny. Warunkiem przyjęcia dziecka jest powrót rodzica do pracy lub zarejestrowanie się jako osoba poszukująca pracy ? zaznacza wójt Jaroń.

reklama


Na prace budowlane i funkcjonowanie żłobka gmina pozyskała z funduszy zewnętrznych 545 tys. zł. Całkowita wartość zadania to 840 tys. zł.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama