reklama

Kim jest nowy starosta? O czym mówił w expose?

Opublikowano: 22 listopad 2018, 13:16 Kategoria Aktualności
mirosław walickistarosta powiatu
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

46-letni Mirosław Walicki został Starostą Powiatu Garwolińskiego. Kim jest nowy włodarz? Jakie posiada doświadczenie? Jaki program przedstawił na najbliższą kadencję?

Kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Ostatnio pracował jako kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Garwolinie. Wcześniej pełnił funkcję kierownika działu analiz garwolińskiego szpitala.

Mirosław Walicki po ponad latach wraca do starostwa. W latach 2006-2010 był dyrektorem wydziału organizacyjno-administracyjnego. Pracę zawodową rozpoczął w 1999 roku w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

reklama


Nowy starosta jest absolwentem UKSW na kierunku magister nauk o rodzinie. Ukończył liczne kursy i studia podyplomowe z zakresu m.in. zarządzania potencjałem społecznym oraz ochrony zdrowia. Posiada tytuł starszego specjalisty ds. BHP. W 2010 roku uzyskał mandat radnego powiatowego, który sprawuje trzecią kadencję.

We wczorajszym expose starosta dziękował za wsparcie rodzinie oraz posłowi Grzegorzowi Woźniakowi. Zanim nakreślił główne punkty, na których oprze kadencję, podziękował poprzednikowi Markowi Chciałowskiemu. ? Nie zawsze było nam po drodze, często się spieraliśmy, ale wszystkim nam zależy na dalszym rozwoju naszej ziemi ? mówił Mirosław Walicki.

Expose składało się z pięciu głównym punktów. Pierwszy dotyczył ?pobudzenia? Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej przez pozyskanie inwestorów. Hasłem drugiego i trzeciego punktu jest współpraca ? z instytucjami rządowymi i gminami powiatu w celu remontów dróg oraz transportu publicznego. ? Szansą na rozwój całego powiatu jest budowa mostu na Wiśle w okolicach Maciejowic. Chcę, aby ta inwestycja, w czasie naszej kadencji, nabrała realnych kształtów ? zaznaczał starosta. 

Czwarte założenie odnosiło się do szpitala powiatowego. ? Musimy ciągle zabiegać aby nasi mieszkańcy mogli leczyć się w godnych warunkach. Będę wspierać dyrekcję szpitala w działaniach ukierunkowanych na rozwój i podniesienie jakości świadczonych usług ? mówił.

- Po piąte musimy pamiętać o młodych ludziach, którzy staną się niedługo liderami i budowniczymi naszej lokalnej, powiatowej rzeczywistości. Rozwój szkolnictwa zawodowego, dalsze wspierania powiatowej edukacji, infrastruktury sportowej i bazy kulturalnej to będą jedne z priorytetów nadchodzącej kadencji ? zapewniał starosta.

Mirosław Walicki w przemówieniu mówił także o potrzebie współdziałania. ? Zależy mi na każdym mądrym głosie. Już trochę mnie poznaliście i wiecie, że jestem człowiekiem dialogu. Razem zrobimy więcej, razem zrobimy lepiej. Razem zbudujemy lepszą przyszłość ? zakończył.

red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama