reklama

Oszustwo online na kwotę kilkunastu tysięcy złotych

Opublikowano: 17 wrzesień 2018, 14:52 Kategoria Aktualności
policjaPilawaoszust
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Jak wiele może kosztować nieostrożność w Internecie, przekonała się mieszkanka Pilawy. Logując się rzekomo na stronie firmy kurierskiej, straciła kilkanaście tysięcy złotych. Ofiarą innego oszustwa padł także 59-letni mieszkaniec Sobolewa.

Do zdarzenia doszło 15 września w Pilawie. - Nieznana osoba poprzez zamieszczenie na platformie aukcyjnej ogłoszenia, przesłała link pokrzywdzonej który miał służyć do logowania na stronie firmy kurierskiej. Kobieta na stronie podała dane bankowości elektronicznej niezbędne do dokonywania operacji bankowych na jej koncie. Następnie sprawca dysponując tymi danymi dokonał dwóch przelewów bankowych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

reklama


16 września w Sobolewie nieznana osoba, za pośrednictwem platformy aukcyjnej doprowadziła 59-letniego mężczyznę do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, poprzez wprowadzenie w błąd co do możliwości zakupu pojazdu. Pokrzywdzony wpłacił umówioną zaliczkę na wskazany rachunek bankowy, po czym kontakt z osoba oferującą sprzedaż pojazdu się urwał. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama