reklama

2000 zagrożeń w powiecie, ponad 500 w Garwolinie

Opublikowano: 25 sierpień 2018, 09:05 Kategoria Aktualności
mapa zagrożeńpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci odnotowali 2000 zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu garwolińskiego. W samym Garwolinie jest ich ponad pół tysiąca.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całym kraju od września 2016 r. Stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy policją a społeczeństwem. Dzięki niej mieszkańcy naszego powiatu mają realny wpływ na lokalne bezpieczeństwo, wskazując miejsca, gdzie może dochodzić do zachowań niezgodnych z prawem. Jest narzędziem pozwalającym policji na czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych oraz podlegających sprawdzeniu przez policję.

Na mapie możemy zaznaczyć m.in. następujące zgłoszenia - akty wandalizmu, bezdomność, dzikie wysypiska śmieci, kłusownictwo, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw, żebractwo i inne.  

reklama


Spośród zgłoszonych od początku 2018 roku zagrożeń  prawie 70 procent to zgłoszenia potwierdzone. 1394 to zgłoszenia potwierdzone i potwierdzone wyeliminowane,  548 zgłoszeń nie zostało potwierdzonych, w 36 przypadkach zgłoszenie zostało uznane za żart lub pomyłkę. Pozostałe zgłoszenia są w trakcje weryfikacji. Najwięcej potwierdzonych zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości.

Wczoraj garwolińscy policjanci odnotowali 2000 zgłoszenie w powiecie garwolińskim. W samym Garwolinie jest ich 515. Na mapie oznaczono złe parkowanie, dzikie wysypiska śmieci, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, słabą infrastrukturę drogową, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz niszczenie zieleni.

Policja przypomina, że strona Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Apeluje także o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji.

KPP Garwolin/jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama