reklama

Pożar składu butli gazowych i domu

Opublikowano: 24 sierpień 2018, 20:22 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kilkanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem domu w Kolonii Unin (gm. Garwolin). Ogień powstał od butli gazowych składowanych w garażu.

Do zdarzenia doszło po godz. 19. Według naszych ustaleń, ogień pojawił się w składzie butli gazowych, a później przeniósł się na budynek mieszkalny. Dym widać było z kilkuset metrów. W trackie prowadzenia akcji przez strażaków wybuchały kolejne butle.

Droga powiatowa między Garwolinem a Uninem jest całkowicie zablokowana. Służby ratunkowe wyznaczyły strefę ochronną.

reklama


Z Kolonii Unin kilkanaście minut temu odjechała karetka pogotowia. Nie mamy informacji, czy ktoś został poszkodowany.

Aktualizacja, 25 sierpnia, godz. 10.10. Informacja KP PSP w Garwolinie.

Działania zastępów straży w pierwszej fazie pożaru  polegały na podaniu prądu wody z działka wodno-pianowego z samochodu gaśniczego na palący się garaż i butle gazowe.

Ze względu na problemy występujące z hydrantami zlokalizowanymi w sąsiedztwie zdarzenia, strażacy wodę do gaszenia pożaru dowozili z hydrantów zlokalizowanych w miejscowości Unin i Leszczyny. Po zorganizowaniu zaopatrzenia wodnego strażacy podawali prądy wody w natarciu na palący się garaż z butlami, na budynek mieszkalny oraz w obronie na sąsiedni budynek. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. W końcowej fazie działań, działania straży polegały na monitorowaniu temperatury butli gazowych przy pomocy kamery termowizyjnej i schładzaniu butli prądami wody.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielił przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego.

W akcji trwającej pięć i pół godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dziesięć zastępów OSP.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama