reklama

Sprawca ataku na nastolatki zatrzymany

Opublikowano: 02 sierpień 2018, 08:04 Kategoria Aktualności
KPP GarwolinpolicjaMaciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

24-letni Paweł K., mieszkaniec gminy Wilga, zaatakował nożem dwie nastolatki. Szybko został ujęty przez policję. Prokuratura wystąpiła już z wnioskiem o jego aresztowanie. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

30 lipca po godzinie 20:00 na terenie skwerku miejskiego w Maciejowicach do dwóch nastolatek siedzących na ławce podszedł młody mężczyzna, zadał im pytanie, po czym zaatakował je nożem, kalecząc jedną z nich w rękę, drugą w nogę. Następnie mężczyzna ten oddalił się z miejsca zdarzenia samochodem osobowym. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonych i świadków, interweniujący policjanci, na podstawie uzyskanych informacji, zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawcę.

Mężczyzna ten to 24-letni mieszkaniec gminy Wilga. W chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak dla ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Mężczyzna został zatrzymany w PDOZ KPP Garwolin. Policjanci z Posterunku Policji w Maciejowicach wszczęli w tej sprawie dochodzenie. Po uzyskaniu opinii biegłego lekarza Pawłowi K. przedstawiono zarzut narażenia pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z uszkodzeniem ciała oraz publiczne, rażące lekceważenie porządku prawnego. Prokuratura Rejonowa wystąpiła do Sądu rejonowego w Garwolinie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

reklama


KPP Garwolin/jd

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama