reklama

CSiK zaprasza: Świętuj z nami Dzień Flagi

Opublikowano: 27 kwiecień 2018, 09:52 Kategoria Aktualności
dzień flagi
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

2 maja Skwer Solidarności ukaże się mieszkańcom Garwolina w biało-czerwonych barwach. Centrum Sportu i Kultury zachęca do wspólnego świętowania Dnia Flagi ? będzie on pełny aktywności związanych z symbolami narodowymi.

W godzinach 10:00-12:00 na Skwerze Solidarności będzie można celebrować Dzień Flagi całą rodziną. Organizatorzy przewidują aktywności dla dzieci w postaci gier planszowych oraz wyzwań kreatywnych. Rodzice zagrają z dziećmi m.in w "Kocham Cię, Polsko", "Polak mały", czy "Mazowszanie". Dzięki temu, poprzez zabawę, można przyswoić swoim pociechom wiedzę na temat kraju i regionu. Dzieci będą mogły uwolnić swoje artystyczne dusze dzięki kolorowankom zaproponowanym przez garwoliński Klub Seniora. Największą formą artystyczną tego dnia będzie malowanie wspólnego dzieła w kolorach białym i czerwonym. W przestrzeni skwerku zostanie rozwinięta folia, na której każdy będzie mógł namalować to, co kojarzy mu się z naszym krajem. W ten sposób powstanie wielki, wspólny obraz pt. "Polska oczami dzieci". 2 maja każdy będzie mógł zrobić własną kokardę narodową, czyli tak zwany kotylion razem z członkami Stowarzyszenia Calos Cagathos. Nie zabraknie biało-czerwonych chorągiewek dla każdego, a także waty cukrowej dla młodszych i starszych.

Wybierz biało-czerwony przebój

reklama


Skwer będzie przyciągał nie tylko wzrok, ale też słuch, ponieważ obchody będą upływały przy muzyce kojarzącej się z Polską. Mieszkańcy Garwolina i okolic od kilku dni mają okazję wziąć udział w akcji prowadzonej na Facebooku, dzięki której wybierają ulubione polskie utwory. Podczas Dnia Flagi zabrzmią utwory Kultu, Chłopców z Placu Broni, Czesława Niemena czy Marka Grechuty. Bedzie można również usłyszeć takie piosenki jak "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny", czy "Róża czerwona" znana z filmu "Jak rozpętałem II Wojnę Światową". Wszyscy, którzy jeszcze nie wpisali swojej propozycji, mogą to uczynić / link do postu na Facebooku/.

Zostaw swój ślad ? podpisz się w księdze

W związku z tegorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości Urząd Miasta Garwolina pragnie, by mieszkańcy wpisywali się do pamiątkowej księgi, która będzie niezwykłym prezentem dla kolejnych pokoleń. Przez najbliższe miesiące księga będzie wędrowała po instytucjach, placówkach oświatowych, firmach ? tak, aby każdy mieszkaniec Garwolina miał szansę zostawić w niej swój podpis. Księga będzie także wystawiana podczas najważniejszych miejskich wydarzeń. Inauguracja zbierania wpisów nastąpi właśnie 2 maja na Skwerze Solidarności. Zostawcie swój ślad!

Zbieramy kilometry dla biało-czerwonej

CSiK ma również propozycję dla tych, którzy wolą uczcić Dzień Flagi w sportowym stylu. Cel jest prosty: 2 maja, w Dzień Flagi, 100 osób wsiądzie na rower, założy rolki albo pobiegnie dla Niepodległej. Uczestnicy sami wybierają gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach się zaktywizują ? ważne, by zmierzyli swoje wyniki za pomocą aplikacji biegowej. Centrum Sportu i Kultury liczy, że udział w akcji weźmie conajmniej 100 osób, a łączny dystans pokonany przez uczestników będzie jak największy. 2 maja na Facebooku Centrum Sportu i Kultury pojawi się post konkursowy, pod którym uczestnicy akcji będą udostępniać pokonany przez siebie dystans, mierzony za pomocą dowolnej aplikacji. Na najlepszych czekają nagrody!

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama