reklama
reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama

TOP


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 20 czerwiec 2015, 07:59
  Szkoła muzycznaMitura
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

  W podróż po całym świecie zabrali publiczność uczniowie i absolwenci Szkoły Muzycznej I stopnia z okazji 10-lecia placówki. W tym czasie w szkole uczyło się kilkuset uczniów, 60 z nich z sukcesem udało się naukę ukończyć.

  - I stało się! Jesteśmy starsi o 10 lat ? mówił, rozpoczynając koncert Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie. Jubileuszowy koncert pt. ?Muzyka świata? odbył się w czwartek w sali widowiskowej Domu Kultury. Sali wypełnionej po brzegi ? absolwentami, uczniami, ich rodzinami oraz tymi, którzy działalność szkoły w Garwolinie bardzo sobie cenią.

   

  W muzyczną podróż dookoła świata zabrali publiczność wokaliści, uczniowie klas instrumentalnych ? między innymi klasy skrzypiec, gitary czy saksofonu, oraz najmłodsze dzieci, które pokazały, że szkoła muzyczna to także taniec, którym można wyrazić wiele emocji.

  Koncert był ciekawy, bo różnorodny. Nie zabrakło bardzo uroczystych chwil, ale były także salwy śmiechu ? szczególnie podczas prezentacji filmu o szkole przygotowanego przez jednego z uczniów.

  Do tej pory szkołę ukończyło 60 osób. W tej chwili w szkole uczy się 152 uczniów ? na wydziale instrumentalnym, wokalnym oraz w zerówkach muzycznych. W szkole pracuje 20 nauczycieli. Przez te 10 lat uczniowie aż 180 razy byli laureatami różnych konkursów.

  - Pamiętam jak 10 lat temu, jeszcze przed tym pierwszym naborem, wspólnie z żoną szliśmy do pracy i na ulicy Senatorskiej rozmawialiśmy o tym, jak to będzie. Wiedziałem, że to będzie bardzo ważny moment, który pokaże czy ta szkoła była potrzebna. Tak mówiłem wtedy, że jak będzie 7 osób, to zaczniemy. Najlepiej by było 10, ale jak będzie 5 to też trzeba będzie zacząć. Pierwszy nabór ? przyjętych 23 osoby ? mówił Radosław Mitura.

  Gratulacje, podziękowania, a także życzenia na kolejne lata złożyli zaproszeni goście ? posłowie Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski i dyrektor wydziału oświatowego Jerzy Duchna, sekretarz miasta Garwolina Cezary Tudek oraz dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

  Czwartkowy koncert nie był jedynym wydarzeniem, które odbywa się w ramach obchodów jubileuszu. Wczoraj także w sali kinowej CSiK odbył się recital absolwentki klasy śpiewu Magdaleny Paciorek. W koncercie podsumowującym kilka lat nauki znalazły się sztandarowe utwory polskiej muzyki między innymi ?Karuzela z Madonnami? czy ?Jednego serca? oraz utwory zagranicznych artystów.

  Uczniów szkoły będzie można posłuchać także dzisiaj podczas pikniku ?LOVElas?, który odbędzie się na Zarzeczu w ramach Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Szkoła Muzyczna będzie się prezentować w godzinach 16:00-18:00.

  Ostatnim urodzinowym akcentem będzie ?Nic do stracenia?, w którym uczniowie klasy śpiewu wystąpią z zespołem pod kierownictwem Pawła Stankiewicza. Koncert odbędzie się 24 czerwca o godzinie 19:00 w Domu Kultury.

  jd

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz