reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 18 czerwiec 2019, 08:36
  Dni Garwolina
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

  Tradycyjnie ulicami miasta przeszedł barwy korowód prowadzony przez księcia Janusza I. Były koncerty, spektakle teatralne, pokazy tańca, wiele atrakcji dla najmłodszych. Po raz pierwszy w Garwolinie odbył się Festiwal Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży. Tak Garwolin obchodził swój dzień. I tak świętowali go mieszkańcy.

  Dni Garwolina  rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności pojawiła się Kapela Warszawska, która zagra dobrze wszystkim znane szlagiery, a Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła wszystkich na piknik literacki ,,Biblioteka na chodniku?.

  Uroczysta akademia okolicznościowa w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury była okazją do wręczenia statuetek i wyróżnień Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymali klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonali program artystyczny (Czytaj więcej o akademii)

  Książe Janusz I poprowadził

  Oficjalne otwarcie Dni Garwolina nastąpiło w niedzielę po mszy świętej i barwnym korowodzie, który jak co roku przeszedł ulicami miasta prowadzony przez Księcia Janusza I. W korowodzie jak co roku nie zabrakło Orkiestry Dętej OSP Garwolin, władz miasta i zaproszonych gości, uczniów garwolińskich szkół, stowarzyszeń i klubów sportowych, koni, zabytkowych aut i motocykli. Po oficjalnym rozpoczęciu świętowania na scenie wystąpiła garwolińska orkiestra, a po koncercie zaprezentowały się tutejsze szkoły tańca ? Studio Ruchu Kordaszewscy, Dance Now i Street Dance Studio. W tym czasie biegacze 10. edycji biegu ?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie? mierzyli się z dystansem 10 km lub 2 km, pogodą i własnymi słabościami. Mocno dopingowali ich kibice. (Czytaj więcej o biegu)

  Uczta dla ucha i oka

  Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespól Wilki, w którym od wielu lat na gitarze solowej gra muzyk z Garwolina - Maciek Gładysz. Wilki to polska grupa popowo-rockowa znana polskiej publiczności od prawie trzydziestu lat. Zespół, który został założony przez Roberta Gawlińskiego, autora tekstów i muzyki, nagrał niezliczoną liczbę przebojów. Najbardziej popularny z nich to chyba ,,Baśka?, która w 2002 roku na festiwalu w Opolu zdobyła główną nagrodę. Przez wiele tygodni gościła na listach przebojów i stała się przebojem tamtego lata. I podczas niedzielnego koncertu ?Baśka? zabrzmiała najgłośniej. (Czytaj więcej o koncercie Wilków)

  Wcześniej publiczność rozgrzał duet gitarowy Backstage. Nie zabrakło też lokalnych akcentów - zaśpiewała Katarzyna Dąbrowska oraz młode talenty z Best Vocal Studio, zagrały rockowe zespoły TARŁO i Don't Look Back.

  Teatr dla małych i dużych

  Dni Garwolina to nie tylko muzyka, ale także teatr. W niedzielę w Domu Kultury wystąpił Teatr Mała Rękawiczka ze spektaklami ,,W świecie mitów? i ,,Tu nie ma miejsca na Pana Szekspira? oraz Teatr ,O!Mamy z premierowym spektaklem ?Pozytywka?. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci ? dla nich o godz. 16:00 przy placu zabaw wystąpił Teatr Zaułek Animacji z programem ,, Złota rybka z cyklu Kapitańskie opowieści?.

  Imprezy towarzyszące

  W tym roku były trochę nowości: pokaz chińskiego smoka ? Falum Dafa, Holi Festiwal - Święto Kolorów, który szczególnie spodobał się młodzieży czy pokaz sztuki walki Teakwon-do. Dla nielubiących ruszać nogami były przejażdżki motorówką po zalewie na rzece Wilga. Dla dzieci oczywiście wesołe miasteczko, słodycze, balony, zabawki - wszystko to w jarmarcznej atmosferze.  Można było odwiedzić stoiska instytucji, firm i stowarzyszeń.

  Organizatorami Dni Garwolina było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin.

  mat.pras./jd

  fot. jd/KSO

  Dni Garwolina - korowód i oficjalne otwarcie

  Dni Garwolina - część popołudniowa

   

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz