reklama

Aktualności

reklama
reklama

baner projekt 

pepperoni main 40

 

reklama

Pogoda w Garwolinie

Miłego dnia życzy
Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji w Garwolinie

reklama


Dekorator kwadrat

Kultura

  reklama

  Sport

  reklama

  Opublikowano: 12 czerwiec 2018, 15:15
  dni garwolina
  Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

  Na scenie wystąpią lokalni artyści i zaproszone gwiazdy ? Feel i Kraków Street Band. Coś dla siebie znajdą zarówno mali, jak i dorośli miłośnicy teatru. Będą pokazy tańca, zawody sportowe, barwny korowód, tematyczne stoiska i atrakcje dla najmłodszych. Mieszkańcy miasta i całego powiatu garwolińskiego będą świętować w dniach 16-17 czerwca. Dołącz do nich!

  Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00. Na Skwerze Solidarności odbędzie się akcja promująca całe wydarzenie ? będzie głośno i wesoło! Na scenie wystąpią artyści z powiatu garwolińskiego promujący muzykę ludową ? zespół Miastkowianki z Miastkowa Kościelnego oraz dobrze znana wszystkim Kapela Bocianisko?.

  Uroczysta akademia okolicznościowa rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali widowiskowej CSiK Zostaną wręczone statuetki ?Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego? oraz wyróżnienia Burmistrza Miasta Garwolina dla osób i instytucji. Studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymają klucze do bram miasta, a uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia wykonają program artystyczny. Oficjalne otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego nastąpi w niedzielę po mszy św. i barwnym korowodzie, który jak co roku przejdzie ulicami miasta prowadzony przez Księcia Janusza I.

  Uczta dla ucha i oka

  Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespól Feel. Grupa popowo-rockowa znana polskiej publiczności od ponad dekady. Zespół ma na koncie 4 płyty i wiele nagród. Debiutancki singiel ?A gdy jest już ciemno? panowie zaprezentowali na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. W 2013 roku powstał utwór ?Poczuj to?, który dotarł do czołowych miejsc list przebojów, a piosenka ?Więcej, jeśli się da? znana jest z serialu Rodzinka.pl. Feel pojawi się na garwolińskiej scenie w niedzielę o godzinie 21:00.

  Wcześniej publiczność rozgrzeje urzekający pozytywną energią Kraków Street Band. Nie tylko fani bluesa będą zachwyceni! Panowie z Kraków Street Band nagrali w 2014 swoją debiutancką płytę i dostali sie do finału programu Must Be The Music. W corocznej ankiecie czasopisma ?Twój Blues? zespół uzyskał kolejno tytuły ?Odkrycie Roku 2014? i ?Zespół Roku 2015?.

  Podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego będzie można posłuchać koncertu Orkiestry Dętej OSP Garwolin. Orkiestra od lat uświetnia to oraz wiele innych wydarzeń, mających miejsce w powiecie. Na tegoroczny koncert zespół przygotował różnorodny repertuar ? będą tradycyjne pieśni żołnierskie, przeboje polskiej muzyki filmowej i zagraniczne hity.

  W niedzielę na scenie pojawią się także młode talenty z Best Vocal Studio. W koncercie ?Osiecka w pociągu? publiczność usłyszy znane i mniej znane teksty Agnieszki Osieckiej. Uczennice ujawnią także swoje umiejętności aktorskie. Uczniowie Best Vocal Studio wy-stąpią również 19 czerwca w sali widowiskowej CSiK z koncertem ?Another Day od Sun?.

  Jak co roku nie może zabraknąć także tańca. Efekty swojej rocznej pracy zaprezentują wszystkie szkoły taneczne działające w Garwolinie ? szkoła baletowa Dance Now, Street Dance Studio i Studio Ruchu Kordaszewscy.

  Teatr dla małych i dużych

  Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to nie tylko muzyka, ale także teatr. Spektakle, jakie czekają w tym roku na mieszkańców powiatu oczarują najbardziej wymagającą publiczność. W sobotę o godzinie 19:00 w sali widowiskowej wystąpi Teatr O!Mamy z premierowym spektaklem ?Sen nocy letniej?. W niedzielę na Terenach Rekreacyjnych ?Zarzecze? o godzinie 15:00 Teatr Rękawiczka zaprezentuje przedstawienie plenerowe pt. ?trAdycja?, które miało swoją premierę w maju podczas festiwalu na ulicy Senatorskiej. Najmłodsi widzowie nie zostali pominięci ? dla nich wystąpi Teatr Barnaby i to w aż dwóch odsłonach! O godzinie 16:00 dzieci zobaczą ?Tymoteusza wśród ptaków?, a o 19:00 ?Czerwonego Kapturka?. Oba spektakle będą przedstawieniami lalkowymi i pobudzą wyobraźnię każde-go malucha!

  Sportowe zmagania

  ?AVON Kontra Przemoc ? biegnij w Garwolinie? to impreza organizowana już po raz dziewiąty. W niedzielę w samo południe zawodnicy wystartują w 10-kilometrowym biegu, z którego część dochodu przeznaczona zostanie na rzecz kampanii społecznej ?AVON Kontra Przemoc?. W tym samym dniu odbędzie się Bieg Rodzinny na 2 kilometry, w którym we-zmą udział dzieci i całe rodziny. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i niezapo-mniane emocje! Nie zapisaliście się? Nic straconego! Rejestracja on-line trwa do czwartku, ale zapisać się można także w dniu biegu.

  Imprezy towarzyszące

  Nie tylko weekend będzie czasem zabawy! Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to tak-że szereg wydarzeń towarzyszących. W dniach 14-15 czerwca odbędzie się Finał 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. W sobotę będzie można zobaczyć galę taneczną Street Dance Studio. 20 czerwca uczniowie ogniska muzycznego CSiK, przygotowani przez Juliana Czaporowskiego, wystąpią ostatni raz w tym roku szkolnym, grając na fortepianie i akordeonie. Dla miłośników wędkowania przygotowano zawody na Terenach Rekreacyjnych ?Zarzecze?.

  mat. pras.

  Dodaj komentarz

  Dodaj komentarz