reklama

baner projekt 

Wielki jubileusz Wilgi Garwolin

Opublikowano: 09 wrzesień 2012, 14:35 Kategoria 90 lat GKS Wilgi Garwolin
90 lat GKSwilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

- Wasza cierpliwość, nasza praca, zaangażowanie sportowców to wszystko sprawia, że jesteśmy jedną rodziną ? mówił podczas obchodów 90-lecia istnienia Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin prezes Waldemar Mrugała. W dniu jubileuszu klub otrzymał sztandar.

?Wilga... G, Wilga... K, Wilga... S, Wilga Garwolin GKS!? ? niosło się ulicami miasta tuż po godzinie 11. Barwny korowód zawodników, działaczy, kibiców, sympatyków przemaszerował z kolegiaty Przemienienia Pańskiego na stadion. W trakcie kazania ks. Tomasz nawiązał do codzienności sportowca. ? Bywają w życiu sportowca chwile zwątpienia, ale zdobycie medalu czy osiągnięcie zamierzonego celu daje zapomnienie tych trudnych chwil ? podkreślał misjonarz. Kapłan zaznaczył, że drużyna oznacza to samo co wspólnota. ? Samemu nie wygra się meczu. Potrzebna jest pomoc drugiego człowieka. W tej wspólnocie uczymy się także przegrywać, a z tych porażek możemy później się podnieść ? dodał.

 

reklama


Sztandar pełen symboli

Na zakończenie eucharystii ks. Ryszard Andruszczak poświęcił sztandar klubu. Na jego awersie znajduje się herb klubu otoczony liśćmi laurowymi na znak zwycięstwa oraz dębowymi symbolizującymi męstwo. Zielony kolor tła ma nawiązywać do nadziei. Rewers to trzy klubowe kolory ? czerwony, niebieski i czarny, w centralnym miejscu herb Garwolina, a dookoła 9 piktogramów zawiązujących do sekcji, które istniały w klubie na przestrzeni 90 lat.

Sztandar powstał dzięki finansowemu wsparciu anonimowych darczyńców miejskiej kwesty oraz sponsorów. W tym gronie znaleźli się Miasto Garwolin, Zarząd Powiatu Garwolińskiego, Centrum Sportu i Kultury, Marek Janiec ? przewodniczący rady miasta, Waldemar Mrugała ? prezes GKS, Marek Banaszek, Stanisław Piesiewicz, Andrzej Rogowski, poseł Grzegorz Woźniak, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej w Warszawie, Regionalne Zrzeszenie LZS w Siedlcach, Powiatowe Zrzeszenie LZS, Bank Spółdzielczy w Garwolinie, Betoniarnia Kamionka, Jarosław Janowski, Zeller Plastic Poland, Janusz Broniszewski, Jan Maciejowski, Sławomir Rosa oraz Dorota i Marek Muchowie.

Niech żyje sport!

Wyjątkowym momentem dzisiejszej uroczystości było przekazanie przez Piotra Ekierta medalu datowanego na 1922. ? Dzięki niemu dodałem do historii klubu 5 lat ? podkreślał. - Od 90 lat klub Wilga wpisany jest w historię miasta, które liczy sobie 589 lat. Przeżyłem w tej organizacji 59 lat jako zawodnik, działacz, kilkukrotny prezes, a obecnie honorowy prezes ? mówił Zygmunt Żak. Jak podkreślał przez 9 dekad klub przeżywał wzloty i upadki. Obecnie w dwóch sekcjach (piłki nożnej i lekkoatletyki) trenuje 220 zawodników. - Kibicom i sympatykom dziękuję za udział w życiu klubu i dzisiejszą obecność. Niech żyje sport! ? zakończył honorowy prezes klubu.

Wiele wzruszeń i uśmiechów wywołało przemówienie prezesa klubu. Waldemar Mrugał przyznał, że do Garwolina sprowadził się dopiero w wieku 30 lat. Wcześniej piłkarskiego chleba smakował na Śląsku z KS Unią Krapkowice. ? I chociaż wiem, że Witek Trzmielewski (wiceprezes ? przyp. red.) nigdy nie zgodziłby się na nazwanie mnie Garwolakiem lub Bedokiem, to wszystkie emocje, godziny spędzone tutaj z wami, czy na obozie z dzieciakami, uświadamiają mi, że jest to także moje miejsce. Mój Garwolin ? przyznał prezes.

Jedna, wielka rodzina

- Wasza cierpliwość, nasza praca, zaangażowanie sportowców to wszystko sprawia, że jesteśmy jedną rodziną. Bo czymże innym jest grupa ludzi, nie zawsze zgadzających się ze sobą, czasami skłonna do dramatyzmu, ale w ostatecznym rozrachunku pomagająca sobie nawzajem i przezwyciężająca przeciwności w celu osiągnięcia wzajemnego szczęścia? ? pytał retorycznie.

W dniu 90-lecia klubowi gratulowali m.in. przedstawiciele parlamentarzystów Stanisławy Prządki i Grzegorza Woźniaka, burmistrz Tadeusz Mikulski, prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk, prezes OZPN w Siedlcach Krzysztof Karaś. Wszyscy przekazywali pamiątkowe tabliczki czy patery. Szczególnie okazały był puchar od przewodniczącego rady miasta. Większość życzyła Wildze awansu do III ligi.

Z medalami związku

Dzisiaj wręczono odznaki MZPN. Złote otrzymali Andrzej Kotlarski, Józef Piesiewicz, Mieczysław Turek, Jacek Tracz, a srebrne Jarosław Kargol, Witold Trzmielewski, Marek Krawczyk, Hieronim Kobus, Jacek Wielgosz, Marek Mucha, Adam Wojciechowski, Waldemar Mrugała, Marcin Ożarek, Andrzej Pyra, Sławomir Dybcio, Janusz Kondej, Marcin Żak, Dariusz Zając, Marek Makulec, Andrzej Mańkowski, Marek Zatorski.

Reszta dnia upłynęła pod znakiem festynu i pikniku. Muzyczne przerywniki zapewniają zespoły Kotlarski Band, Eden. Wystąpiły także cheerleaderki z zespołu No Name. W okolicznych namiotach można oglądać jubileuszową wystawę zdjęć oraz specjalnie nakręcony film.

Łukasz Korycki

fot. łk/jd


Komentarze  

+6 #13 śp. p. Józef PiesiewiczWA 2012-10-08 23:09
Patrzę na zdjęcie 69 i wspominam śp.Józefa Piesiewicza. Jeszcze nie tak dawno był z nami na Jubileuszu, jeszcze niedawno kupowałem od niego bilet i usłyszałem to jego "moje uszanowanie". To coś wspaniałego, że Klub docenił i przedstawił do wyróżnienia tak skromnego Człowieka. Teraz może p. Józef stoi przy św. Piotrze i pomaga Mu przy bramie Nieba. R.I.P
Cytować
0 #12 piwo@@@ 2012-10-01 08:35
Cytuję a:
Cytuję Ja:
Wielkie halo, że zostały resztki z dawnej wielkości...
Nawet bieżni na swoje święto nie potrafili oczyścić...
Trochę umiaru w tych zachwytach.

czekaliśmy na takich jak Ty, żeby trochę pomogli lub pokazali co jeszcze trzeba zrobić. gdzie byłeś frajerze?


Jak to dzie byl. Przyszedl i chlal darmowe piwo :)
Cytować
-2 #11 Popatrz...a 2012-09-11 15:38
Cytuję Ja:
Wielkie halo, że zostały resztki z dawnej wielkości...
Nawet bieżni na swoje święto nie potrafili oczyścić...
Trochę umiaru w tych zachwytach.

czekaliśmy na takich jak Ty, żeby trochę pomogli lub pokazali co jeszcze trzeba zrobić. gdzie byłeś frajerze?
Cytować
0 #10 O WasJa 2012-09-11 03:51
Wielkie halo, że zostały resztki z dawnej wielkości...
Nawet bieżni na swoje święto nie potrafili oczyścić...
Trochę umiaru w tych zachwytach.
Cytować
+1 #9 aa 2012-09-10 22:46
Zabrakło tylko meczu z Legią :D .. ale 100-lecie w sumie przed nami a to muszą być największe obchody!

Wczoraj było genialnie! Podziękowanie dla Prezesa, działączy za stworzenie super atmosfery!

Cała Wilga Zawsze RAZEM !!!!
Cytować
+1 #8 impreza the bestsiara 2012-09-10 22:20
90 lat wilgi garwolin i wszystko jasne
Cytować
+3 #7 słaba frekwencjaDarek 2012-09-10 15:46
żeby przynajmniej raz tylu kibiców usiadło na trybunach w czasie meczu...
Cytować
-2 #6 Prezes !!!konio 2012-09-10 13:53
Bo to jest "chłop śląski " przyzwyczajony do cięzkiej pracy od podstaw a nie rozlaga która dużo się drze a nic nie robi.Jest jednak pewien szkopuł ,jak na te dzialania zapatruje się miasto i powiat ? Bo prawda jest taka.że jak jest impreza to nawet posłowie się zabłąkają nie wspominając o włodarzach,ale jak trzeba cokolwiek załatwić ,to jest -wicie ...rozumicie i tp. dyrdymały. Nie twierdzę ,że miasto nic nie daje ale powiat wyraźnie oszczędza na sporcie (przyklad stypendia dla sportowców od listopada,piłka rzy tam nie ma z tego co wiem).Szatnie z czasów "propagandy sukcesu" ,co prawda był problem z podmokłym gruntem, ale teraz jak jest wał to nie przesadzajmy ,przecież szatnie to nie jest budynek o kubaturze supermaketu i ciężarze tysięcy ton.Podeirzewam ,że brak pieniędzy? Musimy ustalić priorytety, jak nie będzie pieniędzy na sport, to czekają nas wydatki TRZY RAZY TYLE KASY na terapię dla uzależnionych, wszystkie badania to potwierdzają tu nie ma co polemizować ,na zachodzie wiedzą o tym od dawna.A to ,że sport łączy, najlepiej widać na trybunach radny Jonczak i Przewodniczący Janiec zgodnie siedzą i dopingują pilkarzy Wilgi choć są z przeciwstawnych obozów politycznych.Po zdrawiam !!!! konio
Cytować
-14 #5 po co on tam?zapaśnik 2012-09-10 09:38
Na zdjęciu 79 widać zanikający, biały punkt. To obywatel Parysewa w codziennym od 2 lat garniturze. Kto go tam zaprosił, bo to trochu obciach dla imprezy.
Cytować
+8 #4 PrezesAndrzej 2012-09-10 08:32
Dzięki Waldkowi w klubie dużo się zmieniło. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Cytować
+7 #3 PrezesOlek 2012-09-10 07:52
Łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam!
Cytować
+9 #2 Prezes MrugałaŁukasz 2012-09-09 22:33
Takiego prezesa Wilga jeszcze nie miała, dziękujemy! Jest Pan wspaniałym człowiekiem.
Cytować
+12 #1 Piękna uroczystośćAM 2012-09-09 22:27
Piękna uroczystość. Wszystkim organizatorom z GKS "WILGA" Garwolin składam podziękowanie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież