Opublikowano: 15 listopad 2011, 11:57
    piłka nożnawilga garwolinpromnik łaskarzew

Pierwsza kolejka rundy wiosennej, rozgrywana awansem, nie była udana dla Wilgi Garwolin. GKS przegrał z Mazurem Radzymin 1:3. To zaskoczenie, tym bardziej, że na boisku rywala podopieczni Jacka Paśnika wygrali 5:0. Wreszcie wygraną zaliczyli zawodnicy Promnika Łaskarzew.

Po porażce (jedyna w sezonie) z Mazurem Wilga spadła z fotelu lidera warszawskiej Ligi Okręgowej. Pierwsze minuty spotkania w Garwolinie nie zapowiadały końcowej porażki. Na 1:0 gospodarzy wyprowadził, powracający pauzujący za czerwoną kartkę, Piotr Piorun. Napastnik wykorzystał dogranie Karola Zawadki z bocznego sektora boiska.

Jeszcze przed przerwą do gości uśmiechnęło się szczęście. Strzał zawodnika Mazura z rzutu wolnego z 35 metrów zaliczył rykoszet. Piłka trafiła wprost pod nogi zawodnika z Radzymina.

- Do przerwy powinniśmy prowadzić przynajmniej jedną bramką. Po wznowieniu gry goście stanęli murem na 16 metrze, koncentrując się głównie na kontrach. Dwie z nich, po błędach naszych obrońców, zakończyły się stratą bramki ? relacjonuje Jacek Paśnik.

Przy stanie 1:2 czerwoną kartką został ukarany bramkarz GKS. Piotr Nurzyński poza polem karnym sfaulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. Niestety na ławce gospodarzy nie było rezerwowego bramkarza. Między słupkami stanął pomocnik Kamil Zawadka. Wówczas siły na boisku się wyrównały, bo gospodarze grali w dziesiątkę, po drugim żółtym kartoniku dla napastnika Mazura.

W ostatnim meczu tego roku Wilga zagra z Gwardią Warszawa, z którą w 2. kolejce wygrała 5:0. ? Musimy wygrać. Kolejna wpadka nie może nam się przydarzyć. Porażka z Mazurem dała chłopakom kopa. Na ostatni mecz będą mocno skupieni ? dodał trener GKS.

Wilga Garwolin ? Mazur Radzymin 1:3
    Bramka dla Wilgi: Piotr Piorun
    Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Grązka, Zalewski, Szczęśniak (Mariusz Makulec), Barański (Leszek), Kamil Zawadka, Sitarek, Dróżdż (Goławski), Piorun, Kajtowski.

Pierwsze zwycięstwo od 7 września zanotował Promnik Łaskarzew. Na boisku przy Kusocińskiego gospodarze ograli Start II Otwock 4:0 po bramach Krzysztofa Jankowskiego, Albina Kaczyńskiego i dwóch Dariusza Winka.

Promnik Łaskarzew ? Start II Otwock 4:0
    Bramki: Krzysztof Jankowski, Dariusz Winek 2, Albin Kaczyński
    Promnik: Bieńko, Michalczyk, Opieka, Jankowski, S. Brzostowski, Winek, P. Brzostowski, Kurach (Wójcik), Korycki (Sierański), Poświata (Kaczyński), Paziewski.