Sport

Opublikowano: 27 wrzesień 2011, 08:47
    piłka nożnasnajper sośninkaamur wilgaorzeł parysów
    Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W 5. serii spotkań warszawskiej B-Klasy komplet punktów wywalczył jedynie Orzeł Parysów. Jedynie jeden punkt dopisali sobie zawodnicy Snajpera Sośninka. Piątą porażkę poniósł Amur Wilga.

Do beznadziejnym początku ligi (zerowy dorobek punktowy) Amur Wilga miał problemy ze skompletowaniem 11 zawodników na mecz z Victorią II Sulejówek. Z pierwszym gwizdkiem na murawę wybiegło jedynie 10 graczy z Wilgi. Dopiero później do kadry dołączyło kilku zawodników.

Do przerwy goście z Sulejówka prowadzili 3:1. Po kilkunastu minutach drugiej połowy gospodarze przegrywali jedynie 3:4. ? Myśleliśmy, że uda się doprowadzić do wyrównania. Zespół z Sulejówka to jednak doświadczeni zawodnicy. Goście w ciągu ośmiu minut strzelili nam trzy bramki ? relacjonuje Wojciech Parol, kontuzjowany pomocnik Amura.

Amur Wilga ? Victoria II Sulejówek 3:7
    Bramki dla Amura: Wojciech Kęsik, Damian Pyrzanowski, Arkadiusz Parol
    Amur: Strachota, Mateusz Głowala, W. Woźniak (Kwiatkowski), Lodowski, D. Pyrzanowski, G. Pyrzanowski, Winek, A. Parol, Cichecki (Ł. Woźniak), Marek Głowala, Kęsik.

Po wysokim zwycięstwie w Pucharze Polski nad Wilga Garwolin jedynie remis zanotował Snajper. Zawodnicy z Sośninki do przerwy prowadzili 3:1 z Przelewem Glinianka i w pełni kontrolowali grę.

W drugich 45 minutach goście trafili z rzutu karnego po zagraniu ręką zawodnika gospodarzy. Później na boisku pojawił się Dariusz Zając. Superstrzelec Snajpera niedługo później zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu. Goście wyrównali z rzutu karnego.

Mimo osłabienia Snajperowi udało się objąć prowadzenie za sprawą uderzenia Adama Paszkowskiego w 80. minucie. W końcówce goście zaczęli przeważać. Miejscowi skupili się głównie na obronie, nie ustrzegli się jednak przed błędem przy bramce na 4:4.

- Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Nie możemy w tak głupi sposób gubić punktów, bo chcemy w tym sezonie awansować do A-Klasy ? skomentował Damian Richert, prezes Snajpera.

Snajper Sośninka - Przelew Glinianka 4:4
    Bramki dla Snajpera: Mariusz Jóźwicki, Marek Wichowski, Waldemar Paszkowski, Adam Paszkowski
    Snajper: Ł. Kępka Ł ? Wiśnioch M, M. Kępka, Długosz, Wasilka - Ekert , A. Paszkowski, W. Paszkowski (Zając), Krawczyk, Wichowski (K. Zowczak) ? Jóźwicki, (D. Richert).

Pierwszy komplet punktów w sezonie zdobył Orzeł Parysów. W wyjazdowym meczu z Rokolą Otwock Wielki goście do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej części gry gospodarze przeważali czego efektem były dwa trafienia, w tym pierwsze po błędzie bramkarza Orła. ? Wygraliśmy zasłużenie ? podsumował krótko Andrzej Mikulski, trener drużyny z Parysowa.

Rokola Otwock Wielki ? Orzeł Parysów 2:3
    Bramki dla Orła: Kamil Nowosielski 2, Krzysztof Zagańczyk
    Orzeł: Kwiatkowski, Rękawek (Ł. Maruszak), Antosiewicz, Pielak, Robakowski, Kondej (O. Maruszak), K. Sionek (Serżysko), P. Anczarski II, Piętka, Nowosielski, Zagańczyk.